Російська пропаганда знову дістала старий фейк, що “ЗСУ обстрілює Харків”

Російська пропаганда у Харкові повертається до старих фейків, використовуючи нібито слова анонімного мешканця Харкова.

Приписувати власні звірства українській армії – це традиція російських пропагандистів. Подібні меседжи вони вкидували неодноразово в різних містах.

Ітак, на одному з російських пропагандистських ресурсів, який активно працює ще з 2014 року, вийшло інтерв’ю нібито мешканця Харкова, який розповідає про життя міста. Інтерв’ю повно маніпуляцій та фейків.

Але розберемо частину, яку окремо масово поширюють в соціальних мережах.

Фейковий меседж звучить таким чином: “Жителі Харкова, які весь час були присутніми у своєму місті з дня початку СВО в курсі, що велику кількість жертв серед мирного населення принесли ЗС України”.

Старий фейк на новий лад

Нагадаємо, що найбільше постраждалі райони Харкова: Північна Салтівка, селище Жуковського та Рогань.

ХАЦ публікував детальний текст про те, як саме російські окупанти знищували Північну Салтівку з посиланням на свідків, які розповідали, що обстріли велися зі сторони Білгорода з населених пунктів за окружною дорогою, де вдалося зупинити російські війська.

Крім того, експерти Conflict Intelligence Team встановили, що росіяни обстрілювали Салтівку, в тому числі за допомогою авіації.

Обстріли району Рогані та Горизонту фактично припинилися після того, як ВСУ вдалося вибити російських окупантів з Малої Рогані. Знищену техніку окупантів, з якої вони обстрілювали місто, досі можна побачити у селищі. 
Щодо селища Жуковського, то його майже щоденно продовжують обстрілювати російські війська збоку Білгорода. це пояснюється тим, що саме на цьому напрямку ЗСУ вдалося найменше просунутися.

Тож, як кільки ЗСУ вдається відтіснити окупантів на відстань, з якої вони не дістають до міста, обстріли припиняються.

При цьому російські війська за допомогою ракет “Іскандер”, які пускають з території росії, продовжують обстрілювати місто майже кожен день. При чому. мова йде про цивільні об’єкти, такі як школи та бібліотеки.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.