Нацполіція заочно повідомила про підозру мешканцю смт. Великий Бурлук (укрупнений Куп’янський район), який під час окупації добровільно зайняв “посаду” заступника гауляйтера цього селища. Про це стало відомо з релізу облпрокуратури.

Фото – Харківська обласна прокуратура

Як стало відомо Харківському антикорупційному центру, мова йде про Ковбасу Павла Олександровича. Про це повідомляється на сайті Офісу Генпрокурора України.

Ковбасі повідомлена підозра за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Також цьому чоловіку вже раніше, на початку січня 2023 року СБУ заочно повідомляла про підозру за ч. 1 ст. 111-2 КК України (пособництво державі-аресору)

Як вказується в тексті підозри, під час окупації селища 36-річний Павло Ковбаса обійняв посаду так званого «заступника начальника Великобурлуцького територіального управління Тимчасової цивільної адміністрації Куп’янського району».

Колаборант виконував рішення керівництва окупаційної адміністрації, брав участь у нарадах, проводив збори аграріїв, здійснював набір нових співробітників до незаконного органу влади, організовував прийом місцевого населення та організовував створення нових структурних підрозділів. 

Наразі Павло Ковбаса перебуває у розшуку.

Нагадаємо, що спочатку у Великому Бурдуку, на почаку червня минулого року, гауляйтером став Євген Юнаков, юрист з Вільхуватьської сільради. Як повідомляє “Kharkiv Today”, на початку липня його автомобіль підірвали, внаслідок чого він загинув.

Після Юнакова новим головою окупаційної адміністрації у Великому Бурлуку став Олександр Ковбаса, брат Павла Ковбаси. Олександр Ковбаса – це колишній очільник місцевого водоканалу.

Як повідомляли місцеві мешканці, Олександр Ковбаса, після загибелі Юнакова, боявся десь з’являтися, тому “скрізь метушиться”справи вів” його молодший брат Павло Ковбаса.

Олександра Ковбасу підозрюють в тому числі в тому, що той допомагав окупантам вивозити українське зерно в росію.

_______________

«Ця  публікація  була розроблена «Харківським антикорупційним центром» в рамках програми IWPR «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Уряду Великої Британії чи Інституту висвітлення війни та миру».