ХАЦ через суд змусив поліцію відкрити провадження щодо коштовної закупівлі КП “Харківспецбуд”

Суд задовольнив звернення юриста ХАЦ та зобов’язав поліцію відкрити кримінальне провадження щодо закупівлі комунальним підприємством “Харківспецбуд” будівельних матеріалів за завищеними цінами.

Про це йдеться в ухвалі суду.

Раніше ХАЦ писав, що комунальне підприємство “Харківспецбуд” уклало угоду з ТОВ “Атлант Буд Схід” щодо придбання шиферу вартістю 1,087 мільйона гривень.

Мова йде про придбання 1928 штук восьмихвильового шиферу IFCEM розмірами 1,13х1,75 м. Вартість одного листа становить 564 гривні.

Варто зазначити, що комунальники не намагалися зекономити на придбанні товару, який не є унікальним. Угоду підписали без використання системи електронних закупівель прямим договором.

Цікаво, що навіть в магазині “Атлант” ціна листа шиферу була меншою, а в “Епіцентрі” в той самий час продавали шифер на сто гривень дешевше за один лист.

Директором цього комунального підприємства є Богдан Долина, який є обвинуваченим відразу у двох корупційних справах, але залишається на посаді. 

Крім того, в листопаді 2022 року на Долину поліцейські склали протокол за перебування за кермом у стані алкогольного сп’яніння, але у суді доказати звинувачення не змогли. 

Нещодавно ХАЦ писав, що поліція відкрила кримінальне провадження по факту переплат під час відновлення будинку по вулиці Полтавський Шлях. Підрядником на цих роботах було КП “Харківспецбуд”. Ще ХАЦ вдалось встановити, що акти виконаних робіт були підписані раніше, ніж роботи завершили. 

————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.