Суд заарештував квартири у незаконно побудованій багатоповерхівці на Куликівській

Суд наклав арешт на квартири, які належать ФОП Мица Вікторія Євгенівна та ТОВ “Куликовський”, у багатоповерхівці по вулиці Куликівській,32.Про це стало відомо з ухвали Господарського суду Харківської області від 17 листопада.

Мова йде про заборону вчиняти дії з набуття, зміни або припинення речових прав на сам будинок літ. “А-17” та на квартири у  будинку.

Раніше прокуратура подала до суду щодо незаконного будівництва багатоповерхівки по вул. Куликівській, 32. Зокрема, щодо скасування реєстрації повідомлень про початок виконання будівельних робіт і декларацій про готовність об`єкта до експлуатації .

Як повідомили в прокуратурі, встановлено, що в Харкові побудовано багатоповерховий житловий будинок під виглядом реконструкцій окремих квартир за неналежним класом наслідків.

Зокрема, відповідно до абз. 13 ч. 5 ст. 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», до незначних наслідків (СС1) не можуть бути віднесені житлові будинки понад чотири поверхи.

Встановлено, що всупереч вимогам законів України «Про архітектурну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник будівництва не має документа, який дає право виконувати будівельні роботи, а саме дозволу на виконання будівельних робіт, належно затвердженого проекту та містобудівних умов та обмежень для забудови земельної ділянки.

Будівництвом цього комплексу займається Turkish Development. Про це стало відомо з сайту облпрокуратури.

В своєму розслідуванні для Bihus.Info, журналіст ХАЦ Павло Новик, повідомляв, що Харківська міськрада майже рік не може зупинити будівництво 18-поверхівки по Куликовській, 32, яку будують з порушеннями. Детальніше про це можна почитати  за посиланням.

Крім того, юрист ХАЦ Володимир Рисенко написав заяву до поліції щодо вчинення чиновниками Департаменту територіального контролю Харківської міської ради правопорушення за статтею 364 “Зловживання владою або службовим становищем”. Адже чиновники реєструють право власності на квартири в цій багатоповерхівці.

Нагадаємо, що в червні 2019 року земельну ділянку площею 0,1 га по вул. Куликівській, 32 депутати міської ради виділили харків’янці Наталії Гусар. В подальшому, як відомо із матеріалів судових справ, в серпні 2020 року у Гусар цю земельну ділянку викупив інший харків’янин Валерій Костюковський і вніс її як статутний внесок у засноване ним же харківське ТОВ “Куликовський”. Потом фірму переписали на іншу харків’янку – Вікторію Мицу. В подальшому квартири в ЖК оформлювали або на неї, або на її ТОВ.

ТОВ “Туркіш Девелопмент” зареєстроване у 2019 році. Засновниками підприємства в рівних долях вказані Угурал Рамазан з Туреччини, а також харків’яни Костянтин Альперович та Сергій Черноморець.