На найближчу сесію Харківської міськради, яка відбудеться 28 листопада, підготували проект рішення про призначення з 29 листопада 2018 року Тетяни Овіннікової заступником міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин.
Також, сьогодні, 26 листопада, Тетяна Овіннікова подала декларацію кандидата на посаду заступника міського голови на сайті НАЗК.
Діючий заступник Харківського міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Олексій Садовський написав заяву на звільнення, у зв’язку з переходом на іншу посаду.
Тетяна Овіннікова зараз є радником Харківського міського голови. До цього саме Тетяна Овіннікова займала посаду заступника Харківського міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин.
Тетяна Овіннікова є обвинуваченою у справі екс-мера Харкова, нардепа Михайла Добкіна щодо «кооперативної схеми» видачі землі у місті.
Також Тетяна Овіннікова є обвинуваченою в іншому епізоді справи щодо «кооперативної схеми» видачі землі у місті.
У ході досудового розслідування встановлено, що Тетяна Овіннікова, разом з іншими посадовими особами міськради, зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою з групою осіб, діючи в інтересах засновників 8 обслуговуючих кооперативів, сприяла у пособництві незаконному заволодінню шахрайським шляхом земельними ділянками на території міста Харкова загальною площею 25,1 га, чим спричинили збитки територіальній громаді Харкова на загальну суму майже 131 млн.грн.
За даними Генпрокуратури, міська влада з 2008 року безоплатно передала у приватну власність 650 га землі вартістю 4,05 млрд.грн. Усі ділянки були передані під житлову забудову.
Детальніше про те, як працювала “кооперативна схема”.
Створювався обслуговуючий кооператив, у назві якого є словосполучення житлово-будівельний. Йому безкоштовно видається ділянка під будівництво як житлово-будівельному кооперативу, хоча він таким не є.
Нагадаємо, що Житловий кодекс УРСР, який до цього часу діє в Україні, дозволяє житлово-будівельним кооперативам отримувати безкоштовно землю для побудови багатоквартирного житла. Але, Кодекс висуває декілька вимог до учасників ЖБК: його члени повинні постійно проживати у місті, де буде будуватися житло, потребувати поліпшення житлових умов і стояти у квартирній черзі. А ще стояти на обліку бажаючих вступити до кооперативу при підприємстві, установі, організації або виконкомі ради. Членів кооперативу має бути щонайменше п’ятеро, але загалом стільки ж, скільки і квартир у запланованому будинку. Вік членів кооперативу – до 30 років.
У Харкові ж засвоїли лише одне з цього закону – землю можна роздати безкоштовно. Й масово почали це робити у 2008 році, коли мером міста був Михайло Добкін, а секретарем міськради Геннадій Кернес.
В 2017 році у власність територіальної громади міста Харкова кооперативи за власної ініціативи повернули 49 земельних ділянок загальною площею 158,07 га, яку роздали за «кооперативною схемою». Але, серед цих 49 земельних ділянок, не було жодної, яка була б розташована в Лісопарку.