Прокуратура намагається повернути землі вартістю півмільярда гривень, які безкоштовно виділили оточенню Кернеса

Прокуратура направила до суду два позови щодо повернення у комунальну власність 40 гектарів у Харкові загальною вартістю близько 535 млн.грн.

Про це стало відомо з сайту обласної прокуратури.

Ці 40 гектарів незаконно безкоштовно у власність під гаражі отримало бізнес-оточення мера міста Геннадія Кернеса.

29 квітня 2010 року Харківською міськрадою у приватну власність обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Автолюбитель 2010» було безкоштовно передано земельну ділянку по вул. Шкільній загальною площею 29,1744 га (кадастровий номер – 6310137500:03:007:0036) для будівництва та експлуатації гаражів.

Засновниками кооперативу на момент отримання ділянки були Олександр Коровкін, Олександр Тімій та Андрій Шаптала. Вони також виступають в ролі засновників ще близько десятка схожих кооперативів, але житлово-будівельних, які також безкоштовно отримали у власність десятки гектарів землі у Харкові. Всі троє входять до бізнес-оточення Геннадія Кернеса.

Підготовче засідання по цій справі призначено на 28 січня 2019 року. Про це стало відомо з ухвали суду.

Також Харківська міськрада 25 листопада 2009 року передала у приватну власність обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Автолюбитель 2008» земельну ділянку в районі провулка Бетховена загальною площею 11,8883 га (кадастровий номер – 6310137500:03:007:0034) для будівництва та експлуатації гаражів.

Засновниками кооперативу на момент отримання ділянки були Костянтин Босенко, Олена Босенко та Власта Дударенко. На цих трьох осіб були записані ще близько десятка житлово-будівельних кооперативів, які безкоштовно отримали у власність десятки гектарів землі у Харкові.

Зараз ці троє осіб є обвинуваченими по справі «кооперативної схеми» виділення землі у Харкові. У справі йде мова про 25,1 га на загальну суму майже 131 млн.грн. Справа розглядається в Дзержинському райсуді Харкова.

Потім «Гаражний кооператив «Автолюбитель 2008» переписали на все тих же – Олександра Коровкіна, Олександра Тімія та Андрія Шапталу.

Підготовче засідання по справі призначили на 21 січня 2019 року. Про це стало відомо з ухвали суду.

Зараз обидва кооператива записані на одних й тих же осіб – Євгена Воротняка, Олену Касьяненко та Олександра Пархоменка.

Як розповіли в прокуратурі, йдеться мова про землі на території одного з колишніх заводів.

Рішення про розміщення гаражів на зазначеній території суперечить державним будівельним нормам. Зважаючи, що під один гараж відводиться близько 30 кв.м., власники кооперативу мали б збудувати на виділених ділянках близько 13 тисяч боксів. Однак у даному районі не проживає такої кількості людей, що мають власний транспорт. Варто відзначити, що гаражна забудова цих територій також суперечить зонуванню міста.