Дитсадок у Дергачах: Через півтора роки після розслідування ХАЦ поліція вручила підозру директору фірми

Поліція вручила підозру у заволодінні бюджетними коштами на суму майже 2 млн. грн. 77-річному директору фірми-підрядника, яка залишила недобудованим дитсадок у Дергачах.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби облуправління Національної поліції.

Мова йде про капітальний ремонт дитячого садка по пров.Корсіковському,19 в м.Дергачі, Дергачівського району Харківської області.

Нагадаємо,що першого підрядника для ремонту занедбаної будівлі дитячого садка у провулку Корсіковському в Дергачах обрали ще у 2016-му. Ним стало ТОВ «БК «Укртехносфера».

За документами частина робіт виконана. Але більшість відремонтованого на папері фірма насправді не зробила.

Підряднику влада вже перерахувала на капремонт садочку 6,3 млн грн. Перший транш – на 2,5 млн грн – пішов компанії у 2016-му. Другий – на 3,8 млн грн – на початку 2018-го.

І це виявилося більше, ніж сума тендеру. А дитсадок як був занедбаний, так і залишився.

В результаті були втрачені час та гроші. На початку 2020 року ХАЦ опублікував розслідування щодо розкрадання коштів під час ремонту дитсадка.


Після публікації правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

У травні 2020 року правоохоронці оглянули дитячий садок.

Слідчі встановили, що роботи з капітального ремонту вказаного дитячого садка майже не виконані. Такі роботи як опалення, установлення дерев`яних підвіконних дощок на піні монтажній, улаштування обшивки укосів гіпсокартонними і гіпсоволокнистими листами з кріпленням на клеї, установлення металевих дверних коробок із навішуванням дверних полотен, утеплення фасадів мінеральними плитами товщиною 100 мм з опорядженням декоративним розчином не виконані взагалі. Хоча акти виконаних робіт були підписані.

У вересні 2020 року експертиза підтвердила завищення вартості робіт і оцінила суму переплати у 1,95 млн. грн.


Минув рік поки правоохоронці вирішили вручити підозру.

Нагадаємо, що директором та співзасновником ТОВ «БК «Укртехносфера» є Віктор Мица.

Технагляд під час проведення робіт виконував заступник директора цієї фірми Леонід Покрасенко.

Тож 16 жовтня 2021 року харківські слідчі  повідомили директору фірми про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України, а саме заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах.

Відповідно до санкції статті правопорушнику загрожує тюремне ув’язнення  на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Варто відзначити, що новий тендер на ремонт дитячого садка виграла фірма «Оберон», заявляє, що не може виконати підряд доки ТОВ «БК «Укртехносфера» не виконає роботи, які мала зробити, або не заплатить за це кошти. Новий підрядник подав кілька позовів до суду з цього приводу.

Тож це не кінець історії.