Депутатку Верховної ради від “Слуги народу” Ганну Колісник визнали винною за забуті квартири у декларації, але звільнили від покарання

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) визнав народну депутатку від “Слуги народу” Ганну Колісник винною у недостовірному декларуванні. Про це йдеться у повідомленні Спецалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Ганна Колісник

Суд призначив Колісник покарання у вигляді штрафу, однак звільнив від нього через те, що термін давності вже сплив.

Як повідомляє САП, 24 березня 2023 року оголошено вирок, яким Ганну Колісник визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України (декларування недостовірних відомостей) та призначено їй покарання у виді штрафу у розмірі 44,2 тис. грн, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади строком на 1 рік. У той же час, суд звільнив народну депутатку від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

Тож, ані штраф, ані позбавлення мандату Колісник не загрожує.

Харківський антикорупційний центр повідомляв в жовтні 2022 року про повідомлення Колісник про підозру та суть справи.

Як встановили НАЗК та НАБУ, Колісник у декларації за 2020 рік приховала користування двома квартирами у Києві загальною вартістю понад 3,5 млн грн та автівкою. Окрім того, Колісник не повідомила про перебування у її власності частки на нежитловеих приміщення у Харкові. Загалом депутатка не задекларувала майна на загальну суму понад 4,4 млн грн.

Ганна Колісник

На початку жовтня 2021 року НАЗК повідомило, що Анна Колісник внесла в щорічну декларацію за 2020 рік недостовірних відомостей на 4,4 млн грн. НАЗК передало ці дані в НАБУ.

Після чого Анна Колісник вирішила “виправитись” та подала виправлену декларацію, де вказала частку на нежитлове приміщення, дві квартири та два мотоцикли, яких у щорічній декларації за 2020 рік не було. Згідно з виправленою декларацією, Колісник визнала, що має спільне право (25%) на нежитлові приміщення у Харкові площею 39,9 квадратних метра, орендує дві квартири у Києві загальною площею 94,4 кв.м. та має два мотоцикли Honda ChS125WHC0 2014 року випуску, куплені у 2015 році.

У своїх поясненнях, які Колісник надала НАЗК під час перевірки, вона сказала, що загубила документи на 25% власності на нежитлове приміщення у Харкові, і тому не подала коректну інформацію про цю нерухомість. НАЗК ці пояснення не врахувало, бо в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно є ця інформація, а отже – Колісник могла використати її для внесення в декларацію. Що стосується квартири у Києві вартістю 1,6 млн. грн., якою на той момент користувалась Колісник, то вона заявила, що «забула» це зробити, бо на момент декларації вже тривалий час не використовувала це житло. За інформацією Апарату Верховної ради України, Колісник отримала кошти на компенсацію вартості оренди цього житла.

У декларації за 2020 рік Колісник спочатку задекларувала лише квартиру в Сумській області, 439 070 гривень зарплати у Верховній Раді, 10 677 гривень зарплати у Науково-дослідному інституті правового забезпечення інноваційного розвитку Нацаакадемії правових наук, 760 000 гривень та 20 000 доларів готівкою, 91 788 гривень та 42 241 гривень — на банківських рахунках.

В жовтні 2019 року, Харківський антикорупційний центр повідомляв, що Анна Колісник переписала частку в ТОВ «Східноєвропейська торгова компанія ЛТД» на родичку “одіозного” ексмитника Сергія Іванова. Фірма спеціалізується на продажу алкоголю та цигарок. Колісник була засновницею цієї дніпровської фірми разом з Вадимом Слюсарєвим, Валентиною Сьоміною та Ксенією Яблуковською. Нагадаємо, що Вадима Слюсарєва ЗМІ називали “одним з кураторів партії “Слуга Народу” у Харківській області”.

Анна Колісник стала народною депутаткою у 25 років. До цього вона працювала судовим експертом у Харківському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України.