Суд обмежив строки на ознайомлення: колишній голова Харківської облради Товмасян затягує справу

Вищий антикорупційний суд 18 жовтня обмежив стороні захисту колишнього голови Харківської облради Артуру Товмасяну строки на ознайомлення з матеріалами справи. Про це стало відомо з повідомлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадаємо, що окрім Товмасяна, у справі підозрюються ще ексзаступник голови Харківської облради Андрій Малиш (ОПЗЖ) та адвокат Руслан Танабаш.

У липні 2021 року НАБУ викрило та затримало Андрія Малиша та його спільника – Руслана Танабаша, після одержання останньої частини хабара у 350 000 гривень. Після чого їм повідомили про підозру. У серпні 2021 року по цій справі повідомили про підозру і Артуру Товмасяну. 19 серпня 2021 року Артура Товмасяна звільнили з посади голови Харківської облради.

Після повідомлення про підозру, ВАКС визначив Товмасяну майже 3 млн грн застави як запобіжного заходу. Також на нього поклали такі обов’язки: прибувати за першим викликом; не відлучатися з Харкова без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти. Пізніше за нього внесли ці гроші

Як повідомляє САП, слідство у справі було завершено у липні 2022 року, проте сторона захисту затягувала із процедурою ознайомлення з матеріалами справи.

Суд погодився з доводами САП та НАБУ і задовольнив клопотання, встановивши строк ознайомлення до 30 січня 2023 року.

Як вже повідомлялось, за версією слідства на початку 2021 року Товмасян у змові з Малишем вимагав та одержав неправомірну вигоду у 1,05 млн гривень за залишення на займаній посаді директора Обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки Сергія Шпаркого. Засновником цього КП є Харківська обласна рада. Упродовж першого півріччя 2021 року посадовці отримали вказану суму коштів чотирма траншами, у тому числі за посередництва спільника Руслана Танабаша.

При передачі останньої частини в 350 тис. грн., Малиша та Танабаша якраз і затримали.

Товмасян очолив Харківську обласну раду в грудні 2020 року, як представник “Слуги народу”. До цього він керував РДА Харківського району та працював у територіальному управлінні юстиції.

UPD. Артур Товмасян надав ХАЦ коментар стосовно вказаної ухвали ВАКС (мовою оригіналу): «В деле 28 томов и более 8 терабайт информации на электронных носителях(с которыми также надо ознакомиться). Нами сделаны копии 15 томов дела и 4 терабайт. Прокурор просил срок для окончания ознакомления до 1 ноября 2022г. Суд посчитал, что этих сроков недостаточно и установил срок до 30.01.2023. Соответсвенно до 30.01.2023 мы ознакомимся с материалами».

Таким чином сторона захисту за 15 тижнів скопіювала лише 15 томів справи, що і мало наслідком звернення детективів НАБУ з клопотанням про обмеження стороні захисту строку ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. ХАЦ продовжить слідкувати за подальшим рухом справи.