Департамент житлово-комунального господарства 24 квітня уклав майже 20 договорів на поточний ремонт багатоповерхівок на загальну суму понад три мільйона гривень.
Про це стало відомо під час моніторингу сайту “Прозорро”
Всі угоди укладені по непрозорій процедурі, без торгів. Крім того, в систему “Прозорро” не завантажені договори. Тобто Департамент приховав, які саме роботи планує виконувати та кошторисні документи, щодо цін на матеріали.
В основному підряди віддали комунальним підприємствам.
Так, КП “Харківспецбуд” отримав понад 10 договорів на загальну суму майже два мільйона гривень.
Варто зазначити, що ХАЦ неодноразово писав про те, що “Харківспецбуд” купує будівельні матеріали для ремонтів за завищеними цінами.
Також ХАЦ писав, що поліція відкрила кримінальне провадження по факту переплат під час відновлення будинку по вулиці Полтавський Шлях. Підрядником на цих роботах було КП “Харківспецбуд”. Ще ХАЦ вдалось встановити, що акти виконаних робіт були підписані раніше, ніж роботи завершили.
Директором цього комунального підприємства є Богдан Долина, який є обвинуваченим відразу у двох корупційних справах, але залишається на посаді.
Ще три договори Департамент ЖКГ міськради віддав три підряди вартістю 455 тисяч гривень комунальному підприємству ХРБП.
Директором КП є Семен Сирота.
Ще три договори підписали з КП “Харківжилбуд” на загальну суму 330 тисяч гривень. Директор підприємства Сергій Панчішин.
Ще одна угода була підписана з приватною фірмою “Стройстандарт” вартістю 199,4 тис грн. Засновником фірми є Олег Волошин.
Нагадаємо, восени 2022 року ХАЦ аналізував освоєння коштів на відновлення житлових будинків у Харкові. Тоді вже сума грошей, які витратили на ремонти, сягнула півмільярда гривень.
Основні підрядники, окрім комунальних підприємств, це наближені до міськради фірми, а процедура відбору не була прозорою. Навіть будматеріали у відомих магазинах комунальники примудряються купувати вище, ніж ціни вказані на сайтах маркетів.
————————————-
Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.