Декомунізаційні війни: в Харкові залишається проспект Петра Григоренка

Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції про перейменування проспекту Григоренка в Жукова

Фото: Censor.net

2 грудня 2021 року Другий апеляційний адміністративний суд Харкова скасував рішення суду першої інстанції про перейменування проспекта Петра Григоренка в Маршала Жукова. 

Юрист ХАЦ Володимир Рисенко в суді представляв інтереси депутата Харківської міської ради та співзасновника Харківського антикорупційного центру Дмитра Булаха. 

За словами Володимира Рисенка, було дуже важливо виграти цю справу адже міськрада намагалися скасувати постанову голови Харківської облдержадміністрації від 2016 року, яка була прийнята в рамках закону про декомунізацію. Разом із проспектом Жукова згідно цієї постанови було змінено назви 62 об’єктів – районів, вулиць та провулків, станцій метро. 

“Юристи міськради вимагають скасувати лише один пункт – про перейменування проспекту Жукова. Але задоволення такої скарги спричинило би небезпечний прецедент та становило загрозу процесу декомунізації не тільки у Харкові, а й по всій Україні. Тому що у 2016 році подібні постанови прийняли 27 голів обласних адміністрацій. Можна було б керуючись рішенням суду відмінити всі розпорядження всіх голів ОДА”, — повідомив Володимир Рисенко. 

Нагадаємо, що Харківська міська рада вже вчетверте намагається перейменувати проспект Петра Григоренка в Маршала Жукова. 

Після поразки в апеляції, міська рада заявила, що піде відстоювати Маршала Жукова в касації.