Декілька днів тому у російському телеграм-каналі, орієнтованому на мешканців Харкова та області, з’явилось повідомлення про те, що начебто боєць 3-ої бригади ЗСУ капітан Лезенюк побив студента у Харкові за те, що той розмовляв російською мовою.
Фото повідомлення з телеграм-каналу
Пропагандисти стверджували, що Лезенюк схопив хлопця за куртку, кинув на землю та почав бити ногами. Начебто бійцю ЗСУ не сподобалося, що група студентів розмовляла російською мовою. У повідомленні йшлося про те, що сутичку зупинили очевидці, а Лезенюка затримали.
Жодного фото або відео інциденту на підтвердження викладеного пропагандисти не надали.
Повідомлення почало шеритись анонімними пропагандистськими російськими ресурсами.
Жодної інформації щодо подібної бійки у харківських ЗМІ та телеграм-каналах не було.
Як виявилось, тому, що це – фейк.
Росіяни розмістили у повідомленні фотографію начебто капітана Лезенюка (такої особи теж не вдалось ідентифікувати).
Фото – телеграм-канал
Але це світлина не Лезенюка, а іншої людини. Це доволі розповсюджена риса фейків російської пропаганди.
На фото – офіцер 95-ої окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ Юрій Кочевенко. Це скрин із відео від травня 2022 року, на якому Кочевенко повідомляє про знищення росіянами Георгіївського скиту Святогірської лаври (храм УПЦ МП) у Донецькій області.
Фото сюжету 8-каналу
У підсумку маємо вигадану історію, для якої використали фото іншого бійця ЗСУ. Російська пропаганда учергове за допомогою фейку намагається розкачати в українському суспільстві “мовне питання” з наративом, що в Україні б’ють усіх, хто розмовляє російською.
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network