230 мільйонів на відновлення ліцею у Чугуєві: фаворит ХОВА та шалені переплати


Департамент капітального будівництва Харківської обласної військової адміністрації планує укласти угоду з приватним підприємством “Будівельна фірма “Промтекс” на реконструкцію КЗ “Чугуївський ліцей № 2” вартістю 235 мільйонів гривень. Під час торгів економії майже не було, а ціни на матеріали та устаткування завищені, іноді кількаразово. 

Про це стало відомо під час моніторингу системи “Prozorro”.

Єдиним конкурентом переможців під час торгів було ТОВ “Перша слобожанська будівельна компанія”. 

ХАЦ вже неодноразово писав, що ПП “Будівельна фірма “Промтекс” отримує великі підряди на відбудову від департаменту капбудівництва ХОВА з завищеними цінами на матеріали.

Так відбулось і цього разу. Знов вартість квадратного метра металопластикових віконних блоків оцінили у 8500 гривень за квадратний метр. Для порівняння, департамент капбудівництва ХОВА у червні уклав угоду на аварійно-відновлювальні роботи у багатоквартирному житловому будинку у Чугуєві. Вартість металопластикових вікон виявилася ринковою і становить 4452 гривні за квадратний метр.

Аналогічна історія із дверними металопластиковими блоками. У кошторисі на реконструкцію ліцею у Чугуєві “Промтекс” прописує ціну у 9200 гривень за квадратний метр, а паралельно на тендері того ж департаменту щодо будівництва бомбосховища в Люботині закладає  ринкову ціну – 7300 гривень за квадратний метр.

Завищена в рази вартість фундаментних блоків.

Так, блоки ФБС 24.4.6-Т коштують майже 4800 гривень за штуку. Хоча в тендерній документації для відновлення адмінбудівлі у Руській Лозовій ця ж фірма зазначала ціну 3200 гривень за штуку. Ринкова ціна на блоки ще менша.

Вартість гідроізоляційної суміші у кошторисі прописана по 155 гривень за кілограм. Для порівняння, ціни в “Епіцентрі”.

Тут можна констатувати завищення у п’ять разів.

Також у кошторисі зазначене придбання мастики без конкретного найменування, вартістю 531 гривня за кілограм на загальну суму понад мільйон гривень.

Варто зазначити, що в “Епіцентрі” немає жодної мастики з подібними цінами, усі мастики коштують у 5-10 разів менше.

Вартість ПВХ-мембрани прописали по 890 гривень за квадратний метр. Раніше ХАЦ писав, що для ремонту готелю в Ізюмі вартість ПВХ-мембрани закладена 575 гривень за квадратний метр. Для порівняння, у будівельних магазинах є купа варіантів у діапазоні 350-450 гривень за квадратний метр.

Тобто для ремонту ліцею у Чугуєві вартість мембрани завищили вдвічі.

Вартість керамічної плитки для підлоги становить понад 1000 гривень за квадратний метр. В українських магазинах вистачає асортименту плитки вартістю від 400 до 600 гривень за квадратний метр. Управління освіти і науки у Білій Церкві, наприклад, купує різну плитку для шкіл якраз у цьому діапазоні. Для підлоги придбали українську Атем Грес 0010 Pimento 30×30 і по 428 грн за квадратний метр.

Цікаво, що деякі будматеріали у кошторисі дійсно зазначені за ринковими цінами. Так, наприклад, теплоізоляційна стяжка Тепловір П-400 дійсно в магазинах коштує по 26,90 гривень за кілограм, як у кошторисі “Промтексу”. Але це скоріш виняток. Позицій із переплатами дуже багато.

Є цікавинки й на устаткуванні. Так, комп’ютери з TFT-моніторами, навіть не ноутбуки, прописали по ціні 38 000 грн за одиницю. Також придбають 29 телевізорів майже по 30 000 гривень кожний. 

ПП “Будівельна фірма “Промтекс” входила до Консорціуму “Білдінг Груп” разом із ТОВ “Спецбудмонтаж-Україна” Анатолія Денисенка, ТОВ “Індастріал Білдінг Груп” та ТОВ “Інкам-Білдінг” Станіслава Києвця.

Техніку для проведення робіт у Чугуєві надаватиме саме “Спецбудмонтажпромбуд” Станіслава Києвця, який був керівником у кількох підприємствах групи “Авантаж” екснардепа Анатолія Денисенка.

Засновником ПП “Будівельна фірма “Промтекс” довгий час був Станіслав Бровін. Зараз на 50 відсотків співзасновницею вказана Ірина Ярован.

Нагадаємо, що розробка проєктно-кошторисної документації відновлення ліцею коштувала 1,5 мільйона гривень. Роботи виконувала ФОП Тесаловська Галина Вікторівна. 

#ХАЦ_Контроль