Лавки по 25 тисяч, Палац принцеси та подвійні переплати: у Руській Лозовій відремонтують сільраду

Департамент капітального будівництва Харківської військової адміністрації планує укласти угоду на відновлення будівлі сільської ради у Руській Лозовій вартістю 82,2 млн грн.

Про це стало відомо з сайту “Prozorro”.

Переможцем торгів стало  ПП “Будівельна компанія “Промтекс”, яке раніше отримало підряд на ремонт Ізюмської міськради. Як і в Ізюмі, у тендері можна побачити суттєві переплати.

За даними кошторису, який завантажила фірма “Промтекс”, біля будівлі сільради планується встановити паркові лави по 24 700 гривень за одиницю. Це на 5000 гривень дорожче, ніж в Ізюмі.

У Руській Лозовій, як і в Ізюмі, планують встановлювати дверні металопластикові блоки вартістю понад 11 000 гривень за квадратний метр. Нещодавно ХАЦ робив аналітику щодо цін на дверні та віконні блоки з металопластику та зазначав, що ринковою є вартість 8000 гривень за квадратний метр для дверного блоку. 

У цьому тендері також у півтора рази завищені ціни на фундаментні блоки.

Для порівняння можна ознайомитись із прайсом на сайті одного з харківських ЗБК.

Також, як і в Ізюмі, планують замовляти вітражі на вікна. Сума комплекту – 3,4 млн грн, а вартість квадратного метра понад 25 000 гривень. 

Щодо цін на будівельні суміші Ceresit, то завищення також можна фіксувати, хоча й трохи менше, ніж в Ізюмі. Так, підрядник планує купувати суміш CR66 по 113,28 грн за кг. Для порівняння: в Ізюмі цей ж підрядник заклав ціну 151 грн за кіло, а на сайті виробника така суміш коштує 86,5 гривень.

Морозостійка бітумно-масляна мастика в магазинах коштує в середньому 50-60 гривень за кілограм, але підрядник зазначає вартість у 133 гривні за кілограм.

Портландцемент М 400 у підрядника коштує майже 9000 гривень за тонну, хоча в магазинах його вартість становить  4000-5000 гривень за тонну.

І подібних прикладів у цьому тендері безліч.

Дивує ціна за велопаркінги. Так, підрядник хоче заплатити за одну велостоянку на 8 місць понад 19 000 гривень. В інтернет-магазинах вистачає варіантів вдвічі дешевших. Наприклад, у Новомосковську Дніпропетровської області придбали дві велопарковки на 9 місць по 14 000 гривень. 

Окрім будматеріалів, для мерії хочуть купити коштовне обладнання. Як для оздоблення будівлі, так і для дитячого майданчика. Наприклад, комплекс “Палац принцеси” буде коштувати 400 000 гривень. 

В інтернеті є в наявності комплекс, удвічі дешевший.

Є у кошторисі для Руської Лозової і гойдалка-автомобіль за 67 000 грн.

Удвічі завищені ціни на котел. Так, за твердопаливний Marten comfort mc-40 планують заплатити 120 000 грн. На сайті виробника він коштує 61 000 грн.

Аналізуючи кошторис на відбудову сільради, яка постраждала в результаті збройної агресії рф, можна зазначити, що у тендері закладені переплати в цілому на мільйони гривень.

Не дуже ефективно, коли в країні війна та брак коштів.

Директором ПП “Будівельна фірма “Промтекс” є Олександр Бритвін, засновником Станіслав Бровін.

ПП “Будівельна фірма “Промтекс” входила до Консорціуму “Білдінг Груп” разом із ТОВ “Спецбудмонтаж-Україна” Анатолія Денисенка, ТОВ “Індастріал Білдінг Груп” та ТОВ “Інкам-Білдінг” Станіслава Кієвця.

В. о. директора департаменту капбудівництва Харківської ОВА є Євгенія Іванська, а заступником голови ХОВА, який курирує будівництво, – Михайло Харнам.

#ХАЦ_Контроль