Суд визнав винним мешканця Вовчанська Чигринова Дмитра Сергійовича у вчиненні державної зради в умовах воєнного стану та призначив йому покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Про це стало відомо з вироку Київського райсуду міста Харкова від 30 травня.

45-річний Дмитро Чигринов, за інформацією ЗМІ, є місцевим кримінальним авторитетом на прізвисько “Чиж”, який активно співпрацював з росіянами в окупованому Вовчанську.

Фото зі сторінки начальника Слідчого управління поліції Харківщини Сергія Болвінова у Facebook

Як стало відомо з вироку суду, Чигринов у період з 24 лютого до середини квітня 2022 року налагодив співпрацю з командирами дислокованого підрозділу приватної військової компанії держави-агресора, з представниками федеральної служби безпеки російської федерації та виконував поставлені ними завдання.

На початку березня Чигринов отримав завдання від окупантів щодо збору грошових коштів з фермерських господарств, що розташовані на території Вовчанської міської об`єднаної територіальної громади, за можливість продовжувати господарську діяльністьпід час окупації. Вказаний грошовий збір був узгоджений із розрахунку 50 доларів США за кожний гектар земельної ділянки, що перебуває у користуванні підприємства, з яких: 20 доларів США за один гектар – плата за можливість засіяти чи користуватися вже засіяними земельними ділянками, 30 доларів США за один гектар – плата за можливість збирати врожай із земельної ділянки.

На виконання вказаного завдання “Чиж” зібрав очільників фермерських господарств Вовчанської громади і повідомив про умови співпраці з росіянами.

Від директора сільськогосподарського товариства «Агрофірма «Хлібороб» Володимира Мірошниченка, Чигринов отримав 70 000 доларів США за можливість користування земельними ділянками загальною площею 3 500 га.

Від директора приватного сільськогосподарського підприємства «Істок» Володимира Уварова, Чигринов отримав 30 000 доларів США за можливість використання належних його підприємству земельних ділянок загальною площею 1700 га.

Від директора приватно-орендного підприємства “Русь Єдина” з Вовчанська Василя Шевченка, Чигринов отримав 46 000 доларів США за можливість продовження господарської діяльності на належних підприємству земельних ділянках загальною площею 4 400 га.

Від директора сільськогосподарського товариства «Прогрес», Чигринов отримав 20 000 доларів США за можливість проведення господарської діяльності на належних підприємству земельних ділянках загальною площею 1 400 га.

Від директора сільськогосподарського (фермерського) господарства «Калина» Олександра Кулінічева, Чигринов отримав 60 000 доларів США за можливість використання належних підприємству земельних ділянок загальною площею 3 000 га.

Як вказано у вироку суду, Чигринов прибув у супроводі представників військових формувань держави-агресора за місцем знаходження ТОВ «Вовчанський міжрайагропостач» та довів до відома директора вказаного підприємства Ігоря Куцака вимогу про необхідність сплатити 20 000 доларів США за можливість продовження підприємством господарської діяльності в умовах окупації. Наступного дня Чигринов з росіянами знову прибули на це підприємство, де представники військового формування держави-агресора завдали шкоду здоров`ю Ігорю Куцаку, а також висловили погрози його життю за відмову у наданні вищезазначеної грошової суми.

Як вказує слідство, зібрані з агропідприємств Вовчанської громади кошти, а саме 226 000 доларів США, “Чиж” передавав представникам військових формувань держави-агресора.

Також в березні, Чигринов приїхав до пункту пропуску через державний кордон, де представник військового формування рф, представив його співробітнику Управління фсб рф в Бєлгородській області.

Цей же співробітник фсб рф надав Чигринову вказівку очолити «Вовчанський район Харківської області» та надавати допомогу у виконанні завдань представників дислокованих на вказаній території військових формувань держави-агресора, на що Чигринов надав згоду. Крім цього Чигринову дали вказівку провести інформаційну компанію з публічного відображення м. Вовчанськ населеним пунктом у складі російської федерації шляхом підняття прапорів держави-агресора у публічних місцях, на що Чигринов теж погодився.

22 березня Чигринов в центрі Вовчанська організував масовий захід за участі місцевих мешканців, на якому підняли прапор рф.

Крім цього, навесні Чигринов прибув разом з командиром підрозділу приватної військової компанії рф та незаконно проник на територію складських приміщень виробничої ділянки ТОВ «ВП Роганський м`ясокомбінат», де цей командир надав Чигринову повноваження з управління та розпорядження майном виробничої ділянки ТОВ «ВП Роганський м`ясокомбінат», а також надав ключі від приміщення підприємства.

Також зазначається, що Чигринов організував збір підписів серед місцевого населення Вовчанської міської об`єднаної територіальної громади щодо легалізації себе як «очільника Вовчанського району» в обмін на видачу підписантам продуктів харчування.

“Чиж” в березні причетний і до незаконного затримання Вовчанського міського голови Анатолія Степанця та одного з депутатів Вовчанської міськради, з метою схиляння їх до співпраці з державою-агресором та підриву проукраїнських настроїв у місті.

Наприкінці березня на зборах вчителів «Вовчанського ліцею №1» Чигринов надавав вказівки щодо виключення з програми викладання навчальних дисциплін патріотично-налаштованих тем збройної агресії російської федерації на сході України, розпочатої у 2014 році, представлення учасників Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, учасників патріотичного руху «Азов», загиблих учасників Революції гідності як злочинців, зменшення інтенсивності викладання українською мовою, а також здійснював пошук серед педагогічного складу працівників, які мають близьких родичів у складі сил оборони України.

І нарешті останный епызод з обвинувального акту, Чигринов, перебуваючи на початку березня на території с. Верхня Писарівка Чугуївського району, встановив власний контроль та організував охорону та пропускний режим до навчального центру Національної академії Національної гвардії України з правом в`їзду представників військових формувань держави-агресора чи інших осіб за його усним дозволом. В рамках цього “пропускного режиму”, відбувалось перешкоджання отриманню співробітниками відділу поліції № 1 Чугуївського районного управління поліції ГУНП в Харківській області матеріальних ресурсів з території навчального центру Нацгвардії України для виконання завдань з охорони правопорядку.

Чигринов у судовому засіданні вину визнав повністю та підтвердив обставини, викладені у обвинувальному акті. 

Нагадаємо, що в липні 2022 року начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов повідомляв, що Чигринова окупанти “призначили” так званим “мером Вовчанська”.

В 2016 році, поліція оголошувала Дмитра Чигринова у розшук за скоєння у 2014 році злочинів, передбачених ч. 2 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. За даними ЗМІ, переховувався Чигринов від органів слідства в росії. За даними слідства, тоді “Чиж” у складі групи осіб напав на двох чоловіків і відібрав у них золоті прикраси та 3,5 тисячі доларів.

Як повідомляв все той же Сергій Болвінов, наприкінці жовтня 2021 року, у місті Вовчанськ Харківської області, двоє осіб, один з яких Чигринов, вчинили тяжкі злочини: викрадення та позбавлення волі, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, вимагання стосовно двох громадян.

Поліція затримала Чигринова і йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення залогу строком на 60 діб. В середині лютого 2022 року судом продовжено було запобіжний захід для Чигринова, але вже з правом внесення залогу загальною сумою 545 820грн. Наступного дня, 18 лютого 2022 року, Чигринов вніс необхідну суму застави та вийшов з під варти.

Також ЗМІ повідомляли, що Дмитро Чигринов входив у банду вовчанських контрабандистів (група осіб, яку і звинувачували у розбії 2014 року), яка у 2016 році у різні райони Харківської області поставила неякісний алкоголь (“палену горілку”), внаслідок вживання якого загинули мінімум 23 людини.

#хац_контроль