“Зеленський розраховується з Заходом експонатами харківських музеїв”: черговий фейк російської пропаганди

У російської пропаганди є кілька тактик. Одна з них: це звинувачувати україну та країни-партнери в тому, що роблять самі окупанти. Так, рф вивозить та продає українське зерно, а в меседжах пропагандистів звучить, що ніби це “Україна розраховується зерном з заходом”. І подібні приклади є в багатьох сферах.

Ось свіжий фейк: “Зеленський розплачується за зброю із Заходом українськими музейними експонатами. Як виявилося, ще на початку цього року у Харкові, Миколаєві, Дніпропетровську та інших містах значну частину експонатів було підготовлено до “евакуації”.

Цей фейковий меседж ілюструється фотографією картини, яку виносять з музею.


Насправді ж це й кадр взятий з репортажу про захист музейних експонатів від російських обстрілів. Адже це саме російські окупанти обстрілюють українські міста та знищують українські музеї. А з деяких ще вивозять експонати, як з картинами Архіпа Куїнджі у Маріуполі.

А тепер нагадаємо, що в ніч на 7 травня російські окупанти знищили культурну пам’ятку – Національний музей Григорія Сковороди в селі Сковородинівка. 

Російські бомбардування вже пошкодили близько 25 робіт української народної художниці Марії Примаченко, які зберігалися в Іванківському музеї в Києві. Пікассо назвав її «художнім дивом». Ще 25 000 творів мистецтва були пошкоджені від впливу снігу та дощу, коли ще одна ракета вдарила біля Харківського художнього музею.

Українці та інші люди по всьому світу мобілізувалися, щоб запобігти подальшій шкоді. Ігор Кожан, генеральний директор одного з найбільших музеїв України, Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові, у березні повідомив Associated Press, що йому щоденно телефонують з інших європейських культурних закладів із пропозицією допомогти, оскільки він і його співробітники працюють на збереження творів музею. . Його співробітники цілими днями збирали твори мистецтва в бокс на зберігання.

І доки одні люди намагаються зберегти експонати, російські окупанти обстрілюють пам’ятки архітектури, знищують музеї та вигадують фейки. 

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.