Суд визнав винним водія одного з благодійних фондів у зливі даних про розташування військових та техніки ЗСУ, а також у зберіганні боєприпасів (ч. 2 ст. 111 КК України – державна зрада, ч. 1 ст. 263 КК України – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та призначив покарання у виді 10 років позбавлення волі, з конфіскацією майна. Про це стало відомо з вироку суду.
За даними ХАЦ, мова йде про Сергія Мішньова.
З судового реєстру стало відомо, що Мішньов протягом травня – серпня 2023 року відправив близько 20 повідомлень у Тelegram представнику держави-агресора рф, якого використовує гу гш зс рф для збору інформації на території України, які містили відомості про місцезнаходження за координатами військовослужбовців та техніки ЗСУ.
Згідно із відповіддю Оперативного угруповання військ “Харків”, у ці періоди та за вказаними координатами, в районах визначених адрес та прилеглих до них місцевостях, дислокувались чи переміщувались Сили оборони України, що були задіяні при виконанні завдань з відсічі збройної агресії рф на території Харківської області.
2 вересня 2023 року Мішньова затримали. У ході обшуку у Мішньова також знайшли 4 корпуси ручних гранат РГД-5 та 4 підривачі, а також пістолет ТТ з магазином, без набоїв.
Мішньов свою провину визнав повністю. Він пояснив, що ще під час проведення на території України чемпіонату Європи з футболу у 2012 році познайомився з тодішнім працівником спецпідрозділу “Беркут”. Між ними виникли приятельські відносини, друг неодноразово допомагав йому. Після трагічних подій 2014 року працівник спецпідрозділу “Беркут” покинув територію України та почав проживати у рф. Вони підтримували стосунки за допомогою соціальних мереж, а з кінця травня по серпень 2023 року, на прохання останнього, Мішньов передавав йому координати розташування сил та засобів ЗСУ та вогневих позицій сил оборони, які дислокувалися на Харківщині. Відомості він отримував, зокрема, під час роботи водієм у БО БФ “Шлях України” та поїздок до Куп`янська, Куп`янська-Вузлового та Ківшарівки.
Також під час однієї із поїздок він знайшов пістолет ТТ, чотири корпуси ручних гранат РГД-5 та 4 підривачі до них, які перевіз до місця свого мешкання, де зберігав до моменту обшуку. За рекомендацією свого друга з росії, з метою конспірації, відомості він передавав через застосунок Тelegram із мобільних телефонів, які використовував виключно для спілкування з ним та зберігав їх у себе вдома.
Мішньов зазначав, що погодився на передачу відповідної інформації через приятельські відносини з колишнім працівником спецпідрозділу “Беркут”, проте останній також неодноразово надавав йому фінансову допомогу, зокрема на ремонт автомобіля. Мішньов усвідомлював, що його дії несуть загрозу обороноздатності України, хоча і не призвели до тяжких наслідків, адже координати він надавав начебто приблизні, та жодного разу це не призвело до знищення військової техніки або особового складу ЗСУ.
#хац_контроль