З метою розвитку велосипедної інфраструктури! ХАЦ та ще три ГО підписали меморандум про співпрацю

Харківський антикорупційний центр, ГО “Міські реформи”, “Інший шлях” та “Зелений фронт” домовилися про спільну співпрацю, яка б сприяла розвитку велосипедної інфраструктури у Харкові. 

Меморандум передбачає спільне розроблення та погодження напрямків та проектів розвитку велосипедної інфраструктури в Харківському регіоні, а саме:

  1. Підтримка та адвокація наступних проектів рішень:
  • Прийняття Харківською міською радою таких  змін до Концепції розвитку велосипедного руху та облаштування велосипедної інфраструктури у м. Харкові, затверджених рішенням 9 сесії 7 скликання Харківської міської ради:
  • Затвердження конкретної мережі велосипедних маршрутів від 26.10.2016 р. № 397/16, а саме Додатку №1 – графічної частини Концепції у вигляді таких  конкретних карт:

–   мережі велосипедних маршрутів міста Харкова, складовими частинами якої є головні транспортні веломаршрути, рекреаційно–транспортні веломаршрути, другорядні транспортні веломаршрути;

– першочергових пріоритетних веломаршрутів;

– непершочергових пріоритетних веломаршрутів.

  1. Затвердження Харківською міською радою Програми розвитку велосипедної інфраструктури в місті Харкові, на фінансування якої передбачити окремий розділ в бюджеті Харківської міської територіальної громади на 2022 рік.
  2.  Внесення змін до Програми реалізації рішень Генерального плану розвитку міста Харкова з метою виконання вимог ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» та обов’язкового будівництва велодоріжок при реконструкції об’єктів дорожньої інфраструктури в місті Харкові.  
  3.  Затвердження посади радника Харківського міського голови з питання розвитку велосипедної інфраструктури.

Передбачено, що всі сторони спільно беруть участь в робочих групах, засіданнях, сесіях органів місцевого самоврядування з питань, що стосуються предмету Меморандуму.

Крім того, всі підписанти проводять консультації для обговорення напрямів співробітництва та формування узгоджених дій, спрямованих на покращення якості співпраці і досягнення мети цього Меморандуму.