Як роспропагандисти маніпулюють рішеннями влади на Харківщині

Багаточисельна армія російської пропаганди у виданнях, націлених на мешканців Харківської області, регулярно намагається маніпулювати фактами, і навіть відновлення житла представляє як негативне явище.

Цього разу вони схопились за тему підвищення тарифів на водовідведення та водопостачання у місті Первомайський на Харківщині. Маніпуляції на цю тему почали ширитися мережею одразу після рішення виконкому Первомайської міськради.

Маніпуляція проросійского видання

По-перше, пропагандисти не знають, що місто називається Первомайський, а не “первомайськ”. По-друге, навіть за новими тарифами куб води не коштуватиме сто гривень.

Отже, трохи фактів. Останнього разу тарифи на воду у Первомайському змінювали у 2020 році. Вони були такі:
– централізоване водопостачання – 22,49 грн. (з ПДВ) за 1 куб. м;

– централізоване водовідведення – 40,56 грн. (з ПДВ) за 1 куб. м.

На даний момент основною причиною здорожчання води і водовідведення є збільшення вартості електроенергії в 4,4 рази.

На засіданні виконкому прийняли наступні тарифи: централізоване водопостачання та водовідведення – 40,16 грн./куб. м, водовідведення – 58,54 грн./куб. м; разом 98,70 грн./куб. м.

Як бачимо, не “куб воды стоит 100 гривень”, а “куб води коштує 40 гривень”. Тариф 98,70 гривень включає послугу водовідведення, про яку пропагандисти “забули”.

Крім того, пропагандисти закликають “місцевих мешканців чекати росію”, яка нібито врятує мешканців від свавілля влади. При цьому пропагандисти не згадують десятки катівень, які створили росіяни під час окупації частини Харківської області і мовчать про повне знищення інфраструктури на тій території. Так, за часів окупації у Куп’янську не було ні електрики, ні газу, ні водопостачання. І лише за кілька місяців після деокупації до міста вдалось повернути водопостачання

А про якість надання послуг окупантами говорить той факт, що в деяких районах тимчасово окупованої Макіївки Донецької області воду дають за графіком: один раз на три дні по кілька годин. 

Вода буває у мешкаеців Макіївки раз на три доби. І то не у всіх

Почасти блага цивілізації є лише в деяких районах окупованих міст Донеччини.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network