Як російські пропагандисти постят фейки у групах з “українськими полоненими”

Російські пропагандисти створюють в соціальних мережах групи з нібито полоненими військовими ЗСУ, в яких постять фейки.

Одним з таких фейків став прост про пресофіцерку ЗСУ Маргариту Рівчаченко.

Про появу фейку Маргаріта Рівчаченко написала в своїх соціальних мережах

“Знайомтесь Маргарита Рівчаченко: 25 років, артилерист ЗСУ, яка відповідальна за обстріл житлових кварталів Донецька з 240мм міномету. Вчора під час підготовки чергового артобстрілу, на позиції артилеристів вийшла наша ДРГ зі складу Десантників, хохли не очікували на це і не були готові. Маргарита з позивним «Сакура» була поранена, але наші хлопці вирішили залишити в живих і допитати, що ж має статися з дівчиною, коли вона так бажає смерті і цілеспрямовано вбиває людей”, – йдеться в тексті повідомлення, яке розмістили в одній з груп у Телеграм.

Це повідомлення є вигадкою майже повністю. Про фейк розповіла сама пресофіцерка.

За її словами, про фейк прессофіцерка дізналась з повідомлень підписників в соціальних мережах. 

“Це повідомлення у російському пабліку є абсолютним фейком. Окрім першого фото, імені та прізвища – решта є абсолютною вигадкою. Я не є артилеристкою. Я є пресофіцеркою. Це зазначено у всіх моїх соціальних мережах. Завжди в інтерв’ю я підписуюсь як пресофіцерка. Це офіційна моя посада. Крім того, у повідомленні вказаний вигаданий позивний “Сакура”. Мій позивний “Афіна” і інформацію про це я розповідала в публічних комунікаціях. Фейком є і те, що я “дамбіла бамбас” і знаходжусь у полоні”, – розповіла Маргарита у коментарі для ХАЦ.

За словами Рівчаченко, у ЗСУ також немає мінометів подібного калібру. 

Вона підкреслила, що інформацію можна перевірити легко. 

“Що стосується другого фото, то воно постановочне. Там не видно обличчя. Скоріше за все його взяли зі стоку. Інформація про мене легко перевіряється, також можна порівняти голос, адже в мережі є записи моїх коментарів та інтерв’ю та впевнитись, що цей пост фейк”, – підкреслила Маргарита.

Варто зазначити, що за допомогою, подібних фейків російські пропагандисти намагаються наповнювати групи і показувати, що нібито у полон потрапляє багато українських військовослужбовців. Але здебільшого подібні пости – вигадки.