Державний біотехнологічний університет, який частково релокувався з Харківщини на Закарпаття, замовив ремонт приміщень корпусу в Ужгороді за завищеними цінами на матеріали.
Про це стало відомо в результаті аналізу системи “Prozorro”.
Так, ДБТУ уклав угоду з ТОВ “Слобожанська будівельна компанія “Саргон” щодо проведення поточного ремонту внутрішніх приміщень четвертого поверху учбового корпусу в Ужгороді. Вартість угоди 1,26 млн грн.
Але при цьому ціни на деякі матеріали є завищеними. Наприклад, купувати лінолеум планують по 900 грн за квадратний метр. Саме вартість лінолеуму складає чверть від всієї суми угоди. Для порівняння, Харківський університет цивільного захисту нещодавно купував лінолеум майже вдвічі дешевше, по 480 грн за кв. м.
Ціни на гіпсокартон та OSB-плити також завищені. Вологостійкий стіновий гіпсокартон прописали на ціні 205 грн за кв. м. Середня ціна такого гіпсокартону – 150 грн за кв. м. Ось приклад:
Ціна за цемент М400 зазначена 8,5 грн за кг, а не 5-5,5 грн, як у будівельних магазинах. Це не єдині приклади завищень.
Засновником ТОВ “Слобожанська будівельна компанія “Саргон” є Ігор Купровський.
Нагадаємо, у травні 2021 року на базі чотирьох вишів був утворений Державний біотехнологічній університет (ДБТУ). Як пише “Думка.медіа”, об’єднання викликало масу протестів. Одразу після утворення ДБТУ розпочалися вибори ректора, які, попри низку заяв про фальсифікації, виграв харківський народний депутат від партії “Слуга народу” Андрій Одарченко.
Варто зазначити, що ДБТУ став першим із харківських вишів, що прийняв рішення про релокацію (на Закарпаття), проте евакуація не стосувалася більшості співробітників та студентів. У повідомленні на офіційному сайті йдеться про те, що наказом Міністерства освіти та науки університету надані два приміщення в Ужгороді та Мукачевому.
Цей університет став єдиним у Харкові, що міг отримати суттєве державне фінансування на відновлення та навіть почав проводити тендери.
У жовтні 2023 року Кабмін запланував виділити на відновлення корпусу університету у Малій Данилівці 116 млн грн. Але на початку лютого 2024 року під час засідання міжвідомчої комісії, що розподіляє кошти на відновлення, ці гроші забрали із приміткою, що “ в 2023 році не були розпочаті роботи”.
Реальна ж причина, з високою долею вірогідності, полягає у площині корупції. 21 листопада 2023 року у Києві був затриманий народний депутат України Андрій Одарченко, той самий обраний ректор, який так і не склав мандат народного депутата. Його підозрюють у спробі дати хабар на той час голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафі Найєму за виділення коштів на ремонт будівлі ДБТУ. Народному депутату інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). 22 листопада 2023 року Вищий антикорупційний суд обрав народному депутату Андрію Одарченку запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливістю вийти під заставу у 15 млн грн, чим він і скористався.
А минулого тижня Одарченко незаконно перейшов кордон України з Румунією.
#ХАЦ_Контроль