Харківська міська рада скасує тендер на виготовлення проєктної документації для нового будівництва багатофункціонального центру по проспекту Науки (у районі метро “Ботанічний сад”) вартістю 7,5 мільйонів гривень.
Про це під час пресконференції повідомив заступник директора департаменту ЖКХ міськради Євген Пасенов.
Пасенов сказав про це наступного дня після того, як 13 серпня активні громадяни провели “пікнік” проти забудови Саржиного Яру. У заході також брали участь представники ХАЦ, які, крім того, ще додатково звертались до міськради з проханням про відмову від будівництва.
«Мер Харкова Ігор Терехов поставив завдання скасувати тендер. Найближчим часом буде оголошено інший – на будівництво сучасного укриття, здатного витримати ракетний удар. Паралельно з цим іде робота з пошуку нового місця будівництва такого укриття – не поруч з Саржиним Яром», – зазначив Євген Пасенов.
Активісти збирали підписи проти забудови та готували звернення до Президента України Володимира Зеленського, зазначаючи, що забудова призведе до руйнування цілісної екосистеми парку. Крім того, виділення 180-ти мільйонів гривень із Фонду ліквідації наслідків війни на будівництво центру з офісними приміщеннями та закладом харчування є нецільовим.
У багатофункціональному центрі планувалось зробити дві конференц-зали (на 400-500 місць і на 200-250), пресцентр, офісні приміщення різної площі класу “А”, технічні приміщення, заклад харчування, коворкінг, закритий паркінг для службових авто на 10-20 машиномісць, а також мав бути передбачений перехід до павільйону станції метро “Ботанічний сад”.
За словами архітекторки Ольги Клейтман (керівниця архітектурної студії SBM Studio, яка займалася проєктом реконструкції Саржиного Яру у 2020 році) виданню Pragmatika, центр планують побудувати на площі 1,7 гектара, що становить 10% площі всього парку.
Передбачалось, що площа чотириповерхового офісного центру становитиме понад 10 000 кв. м, із яких 8,7 тис кв. м — це офісні приміщення.
“Проєктуванням цього офісного центру займається харківська будівельна компанія “Авантаж”. Сам проєкт був розроблений ще до війни, але, на мою думку, він не був доречним ані тоді, ані зараз. Компанія не ризикує своїми грошима, вони ризикують грошима платників податків”, – каже Ольга Клейтман.
І дійсно, єдиним учасником торгів стало ПП “Паллада” з оточення екснардепа та власника будівельної корпорації “Авантаж” Анатолія Денисенка.
Варто зазначити, що замовник знайшов у документації ПП “Паллада” порушення вимог проведення тендеру. Зокрема, тендерна пропозиція ПП “Паллада” на підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційному критерію містить довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації з необхідними знаннями та досвідом, але відсутнє підтвердження зазначених даних у вигляді сканкопій цивільно-правових угод.
“Також листи-підтвердження не містять інформацію щодо виконання відповідних розділів проєктної документації. Наданий наказ про призначення директора не завірений належним чином, згідно з вимогами до тендерної пропозиції”, – йдеться у повідомленні системи “Prozorro”.
Таким чином єдиний учасник торгів буде скасований через проблеми з документацією і відповідно ці торги теж скасовані.
#ХАЦ_Контроль