ТОВ “Східна фінансова група” відреагувало на публікацію ХАЦ та пост члена “Харківського антикорупційного центру” Володимира Рисенка стосовно зміни своїх власників, а також власників компанії “Завод “Рапід”, де ТОВ “Східна фінансова група” виступає засновником.

Про це йдеться в релізі підприємства.

Нагадаємо, що в новині ХАЦ йдеться, що бізнес родини екснародного депутата України Євгенія Мураєва переписали на Вадима Слюсарєва, якого ЗМІ називали “одним з кураторів партії “Слуга Народу” у Харківській області” та його адвокатку Олену Бардіну.

В заяві представники підприємства вказують, що підприємства не були у власності Євгена Мураєва, він не входив до складу засновників товариств.

При цьому представники підприємства у своїй заяві не згадали, що Євгеній Мураєв був директором підприємства до зміни власників. 

Крім того, Мураєв був керівником цього підприємства й в 2009-2010 роках. Тобто акурат до початку своєї політичної кар’єри. 

“ТОВ “Східна фінансова група” і ТОВ “Завод “Рапід” не підпадають під дію жодних санкцій в Україні та за її межами, а тому не належать до переліку активів, на які може поширюватися законодавство щодо конфіскації майна”, – йдеться в релізі компанії.

Наголошується, що через складну військову та економічну ситуацію у Харківській області, з метою збереження робочих місць і спроможності сплачувати податки до бюджету України, попередніми власниками компаній було прийнято рішення про їхній продаж.

“Усі угоди з продажу активів харківському підприємцю Вадиму Слюсарєву укладені із дотриманням чинного законодавства України. Новий власник забезпечив успішну релокацію компаній із зон бойових дій, зберіг робочі місця, узяв на себе відповідальність за подальший розвиток підприємств, аби ми й надалі продовжували працювати на підтримку економіки нашої держави”, – зауважили в ТОВ.

В підприємстві також повідомили, що підприємець Вадим Слюсарєв не має жодного стосунку до політради партії “Слуга народу”, як і його бізнес-діяльність жодним чином не пов’язана з політикою чи політичними структурами”, – йдеться в заяві.

Тож ХАЦ напише трохи детальніше про історію зміни власників цих компаній.ТОВ “Східна фінансова група” за даними аналітичної системи Youcontrol змінила власників у червні 2022 року. 21 червня бенефіціарним власником зазначили Олену Бардіну, яка надавала коментарі ЗМІ як адвокатка Вадима Слюсарєва. Особисто Слюсарів у засновниках підприємства вказується трохи пізніше. До них єдиним засновником підприємства була Ольга Мураєва – мати екснардепа Євгенія Мураєва. Сам Євгеній Мураєв у грудні 2021 року ще офіційно числився директором цієї фірми.

Раніше серед засновників ТОВ “Східна фінансова група” був батько екснардепа Євгенія Мураєва – Володимир Мураєв, який помер минулого року.

Тож за даними з офіційних реєстрів серед засновників цього підприємства протягом багатьох років не було нікого окрім родини Євгенія Мураєва.
ТОВ  “Східна фінансова група” співзасновником ТОВ “Завод “Рапід”. Раніше серед бенефіціарів цієї фірми також була вказана мати Євгенія Мураєва – Ольга Мураєва.