У громаді на Харківщині провели нові торги на будівництво укриття за 60 мільйонів: знизили ціну на смартфон та будматеріали


Наталинська сільська рада провела повторні торги щодо будівництва шкільного укриття. Нову угоду планують підписати знову з ТОВ “Будівельна група “Житлобудпроект” вартістю 63,15 млн грн.

Про це стало відомо з сайту “Prozorro”.

Нагадаємо, раніше сільрада без проведення тендеру уклала угоду з ТОВ “Будівельна група “Житлобудпроект” на будівництво шкільного укриття вартістю 59,12 млн грн.

Але ця угода була розірвана, після чого оголосили нові торги, а вартість будівництва збільшилась. ХАЦ у першому договорі відмічав завищені ціни на матеріали та обладнання. Тож вирішили перевірити кошторис під час других торгів. В основній масі ціни на матеріали та обладнання є ринковими та нижчими від цін на будівництво укриття у Коротичі

Крім того, у минулому матеріалі ХАЦ перерахував позиції з суттєвим завищенням ціни. Варто зазначити, що у новому кошторисі ціни на ці позиції зменшили. Так, ринковою стала ціна на геотекстиль tipptex bs 25. Якщо в першому кошторисі  матеріал прописали  по 144 гривень за квадратний метр, то у другому ціна 99,73 грн за кв. м.

Вартість мобільного телефону зменшили з 36 000 гривень до 26 000 гривень. Також після публікації ХАЦ у кошторисі зменшили вартість накопичувального баку гарячої води зі 190 000 гривень до 140 000 гривень. Ринкова ціна на бак Elbi SAC 2000 становить близько 100 000 гривень за одиницю.

У першому кошторисі вартість грунтовки Silox 856 прописали по 1500 гривень за кілограм, а після зауважень ХАЦ ціна зменшилась до 684 грн за кілограм.

Придбання точки доступу для Wi-Fi також подешевшало майже удвічі, а репітера – утричі.

Щодо коштовних витрат у новому кошторисі. Наприклад, 11,7 млн грн планують заплатити за арматурні каркаси вартістю 77 000 гривень за тонну. Варто зазначити, що ринкова ціна арматури удвічі нижча. 

Ще рік тому ТОВ “Будівельна група “Житлобудпроект” була зареєстрована у Києві та записана на мешканця Дніпра Костянтина Кобезу. Цього року засновником став Олександр Сорочинський з “Проектного альянсу”, а згодом директором та засновником став Андрій Берендей.

Берендей також є засновником кількох фірм, що раніше належали родині Рожкових, які є родичами депутата Харківської райради Микити Рожкова (пройшов за списком забороненої  “ОПЗЖ”).

#ХАЦ_Контроль