Громада на Харківщині замовила будівництво укриття за 60 мільйонів. Серед обладнання – смартфон за 36 000 гривень

Наталинська сільська рада уклала угоду з ТОВ “Будівельна група “Житлобудпроект” щодо будівництва шкільного укриття вартістю 59,12 млн грн. Про це стало відомо під час моніторингу системи “Prozorro”.

Мова йде про будівництво захисної споруди цивільного захисту в комунальному закладі “Наталинський ліцей” за адресою вул. Промислова, 34.

Відкритих торгів у “Prozorro” для обрання підрядника сільрада не проводила. За даними документів, через брак часу місцева влада зробила запити у кілька компаній і самотужки обрала підрядника.

Так, зазначено, що підрядника обирали серед таких фірм: ТОВ “Будівельна група “Житлобудпроект”, ТОВ “ЗЗБК “Еталон”, ТОВ “НВК “Східбуд”, ТОВ “ДБК “Єврошлях”, ТОВ “Слобожанська будівельна компанія 1”.

Ще рік тому ТОВ “Будівельна група “Житлобудпроект” була зареєстрована у Києві та записана на мешканця Дніпра Костянтина Кобезу.

Цього року засновником став Олександр Сорочинський з “Проектного альянсу”, а потім уже директором та засновником став Андрій Берендей.

Що стосується Берендея, то він є засновником у кількох фірмах, що раніше належали родині Рожкових, які є родичами депутата Харківської райради Микити Рожкова (пройшов за списком ОПЗЖ).

Зокрема, Берендей – керівник фірми “Торекс груп АГ”, у якій юрисконсультом працював Микита Рожков. Із резюме колишніх працівників цього підприємства на сайті Work.ua відомо, що фірма займалась проєктуванням будівель та споруд у росії.

Члени родини Рожкових на початку повномасштабного російського вторгнення мали паспорти рф і вели бізнес у росії.


Нагадаємо, Ігор Рожков та Олександр Сорочинський були засновниками у ТОВ “Проектний альянс”. Після публікацій ХАЦ про зв’язок Рожкових із рф Ігоря Рожкова у “Проектному альянсі” замінила Наталя Тичиніна.

Для ТОВ “Будівельна група “Житлобудпроект” будівництво укриття у Наталинському  ліцеї – перший великий проєкт у системі “Prozorro”.

Щодо кошторису, то за деякими позиціями є завищені ціни.

Так, геотекстиль tipptex bs 25, який у магазинах коштує 85-95 гривень за квадратний метр, у кошторисі зазначений по 144 гривень за квадратний метр, тобто на 50 відсотків дорожче.


Вартість грунтовки Silox 856 прописали по 1500 гривень за кілограм. Для порівняння: на закордонних сайтах ця грунтовка коштує від 6 до 12 євро за кілограм – націнка в рази викликає запитання.

Вартість накопичувальних баків для гарячої води зазначена у кошторисі в 2,5 рази вища, ніж на сайті виробника.

Вартість одного метра попередньоізольованої труби в кошторисі становить  4831 гривня. А ось ціни в магазинах нижчі, на 1000 гривень за один метр.

При ринковій вартості однієї секції огорожі “Рубеж” близько 600 гривень у кошторисі записали ціну понад 2000 гривень за квадратний метр. При тому, що в одній секції 2,5 кв. метри. 

Щодо обладнання, є також цікаві ціни. Наприклад, для укриття хочуть купити один мобільний телефон за 36 000 гривень.

Також заклали придбання точок доступу Wi-Fi по 10 000 гривень. Аналогічні точки доступу доступні в магазині вдвічі дешевше.

А ось ціна на репитер (підсилювач сигналу) виявилась завищеною у п’ять разів. На сайті виробника пристрій коштує 15 900 гривень, а у кошторисі – 70 000 гривень.

Розпорядження щодо обрання підрядника підписала  в.о. секретаря сільської ради Наталія Кидонь, а договір із кошторисом – заступник сільського голови Михайло Зінченко.

#ХАЦ_Контроль