У дворі будинку за адресою пр.Гагаріна, 20 продовжуються будівельні роботи

Хоча міська влада обіцяла заборонити будівництво через те що на початку січня обвалився фасад будівлі за цією адресою.

У дворі будинку за адресою пр.Гагаріна,20,  фасад якої обвалився на новорічні свята, продовжуються будівельні роботи. Це видно на кадрах відео, яке зняв ХАЦ за цією адресою через місяць після події.

Нагадаємо, що 4 січня 2022 стало відомо, що обвалився фасад офісної будівлі  за адресою пр. Гагаріна,20. Однією з причин обвалу, представники харківської міської влади назвали будівельні роботи, що проходили у безпосередній близькості до будинку. Дані про подію вже внесені до ЄРДР за ч. 2 ст. 275 КК України — порушення правил безпечної експлуатації будівель і споруд, що спричинили тяжкі наслідки.

Обвал фасаду офісної будівлі за адресою проспект Гагаріна, 20

Директор Департаменту у справах інформації та зв’язків із громадськістю міськради  Юрій Сидоренко тоді повідомив, що обвалення сталося у нежитловому будинку. Там розміщувалися офісні приміщення колишнього заводу «Оргтехніка», розташовані на приватній території. За його словами, можливо обвалення сталося через початок будівництва поряд з будівлею, фасад якої обалився. Крім того, в мерії повідомили, що обвал стався через “грубе порушення містобудівного законодавства власником будівлі”.

“Власник будівлі у ГАСку зареєстрував повідомлення про початок будівельних робіт. Але це повідомлення не давало йому права починати будівельні роботи, рити котлован, будувати фундамент. При проведенні вказаних робіт був пошкоджений фундамент цієї будівлі, яка власне і завалилася”, — повідомив Юрій Сидоренко.

Як тоді з’ясував ХАЦ, у вересні 2021 року ПрАТ “Харківський завод “Оргтехніка” подав декларацію про  початок виконання підготовчих робіт щодо реконструкції нежитлових приміщень підвалу. Підрядником цих робіт вказано ТОВ “Констракшнгруп” Ігоря Моруса та Євгена Гуткова. Авторський нагляд мав виконувати Олексій Рудаков, а технагляд – Юрій Дрозд.  

Після події, у мерії пообіцяли скасувати дозвіл на проведення підготовчих будівельних робіт за цією адресою. А також зробити припис про заборону проведення будівельних робіт та переглянути видані раніше містобудівні умови та обмеження для забудовника. 

Але за місяць після обвалу фасаду —  будівництво триває.