Суд зняв арешт з 49 гектарів “кооперативної” землі в лісопарку, вартість яких дорівнює сотням мільйонів гривень

Печерський райсуд Києва 17 січня 2019 року зняв арешт з 108 земельних ділянок загальною площею 49 га у Лісопарку. Про це стало відомо з ухвали Печерського райсуду.

Ділянки розташовані по Білгородському шосе (біля табору «Лісова казка»).

Власником ділянок протягом 2013-2014 років став Вячеслав Григоренко.

Вячеслав Григоренко є співзасновником обслуговуючого кооперативу «Тихі вулиці» разом з Олександрою Рудь, яка до недавнього часу була співвласницею Компанії з управління активами “Ореола”. Саме інвестиційними сертифікатами цієї компанії володіють брати Добкіни.

Нормативна вартість однієї з земельних ділянок, з яких знято арешт, площею 11,92 га дорівнює 57,2 млн.грн., вартість ділянки площею 9,31 га – 44,1 млн.грн., вартість ділянки площею 4,85 га – 23,1 млн.грн.

Наприклад, будинок на одній з ділянок, продається зараз по ціні в 650 тис.дол.

Одна з ділянок площею 0,13 га в березні 2018 року продавалась за ціною в 130 тис.дол.

Всі ділянки, з 16 січня 2017 року перебували під арештом у зв’язку з розслідуванням Генпрокуратурою справи «кооперативної схеми» безкоштовного виділення землі у Харкові житлово-будівельним кооперативам, які по факту такими не були.

Вячеслав Григоренко звернувся до суду з клопотанням про скасування арешту з земельних ділянок, які йому належать, пояснюючи, що сам не має ніякого відношення до кримінального провадження, яке розслідує Генпрокуратура, не знайомий з іншими фігурантами провадження і йому не повідомлено підозру.

Слідчий, за клопотанням якого накладено арешт на майно, в судове засідання не з’явився.

Всі ці земельні ділянки в різні часи були виділені різним житлово-обслуговуючим кооперативам в рамках «кооперативної схеми», в тому числі в жовтні 2008 року обслуговуючому кооперативу «ЖБК Муромець», який в червні 2010 року відмовився від цих ділянок. І їх одразу виділили у власність, знову безкоштовно, обслуговуючому кооперативу «ЖБК Зелений квартал».

В жовтні 2008 року, коли Харківською міськрадою виділялись по “кооперативній схемі” земельні ділянки в Лісопарку загальною площею 49 гектарів, діючий заступник Харківського міського голови з питань ЖКГ Андрій Руденко, тодішній депутат-опозиціонер сказав в ЗМІ про це так: “Місто позбудеться величезної природної території, а натомість нічого не отримає. Земля вартістю 10 млн.доларів піде в приватні руки просто так. Харків’яни тепер можуть забути про землі Лісопарку”.

Засновниками обслуговуючого кооперативу «ЖБК Муромець» були Микита Коритін, Павло Костильов, які до недавнього часу були разом засновниками в ТОВ «Охоронно-юридичне агентство «Кратос».

Зараз власниками охоронної фірми є Микита Коритін та Дмитро Лазарєв, який раніше був начальником УБОЗ ГУМВС в Харківській області.

Нагадаємо, що наступне судове засідання у справі по “кооперативній схемі” виділення землі у Харкові, де обвинуваченим є Михайло Добкін, відбудеться у Дзержинському райсуді міста Харкова 31 січня, о 10:30.