Суд виніс вирок “начальниці” одного з відділень “Укрпошти” в окупованому Ізюмі, яка організувала роздачу пропагандистських газет

Суд визнав винною за фактом колабораційної діяльності (ч. 4, ч. 6 ст. 111-1 КК України) так звану “начальницю” одного з відділень Укрпошти в окупованому Ізюмі у 2022 році Людмилу Максименко за організацію роздачі пропагандистських ворожих газет. Їй призначили покарання у вигляді 5 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права займати посади в органах влади на строк 10 років, з конфіскацією майна.

Максименко до початку повномасштабної війни працювала в одному з відділень “Укрпошти” в Ізюмі.

Під час окупації міста росіяни створили.незаконне комунальне підприємство “Почта Изюма”, яке займалося доставкою газет “Изюмский телеграфъ”, “Красная звезда”, організацією доставки повідомлень мешканців підзвітній відділенням поштового зв`язку території шляхом передачі сканованих копій листів та повідомлень через застосунок Телеграм та Вайбер.

Наприкінці травня 2022 року Максименко добровільно надала згоду на призначення її на посаду т. зв. “начальника пятого отделения почтовой связи КП “Почта Изюма”, створеного окупаційною владою.

Слідство встановило, що Максименко одержувала, зберігала та надавала вказівки листоношам поширювати серед населення Ізюма пропагандистських газет “Изюмский телеграфъ”, “Харьков Z” та “Красная звезда”, в яких містилися матеріали на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації, збройних формувань, зокрема ідей проросійської спрямованості та геополітичних інтересів російської федерації.

Максименко на суді визнала свою провину.

#хац_контроль