Став відомий вирок переселенці з Луганська, яка мріяла про путіна та називала росію “класною державою”

Суд визнав винною переселенку з Луганська, яка у прямому ефірі в соціальній мережі «Тік-Ток» заявила що хоче до російського президента путіна, та призначив їй покарання у виді 11 років позбавлення права обіймати посади в органах держави чи місцевого самоврядування. Про це стало відомо з вироку Чугуївського міського суду Харківської області від 17 березня.

За даними Харківського антикорупційного центру, мова йде Олену Андріївну Петренко. Це 24-річна переселенка, яка переїхала з окупованого Луганська до Чугуєва. Петренко підтримувала на просторах інтернету дії країни-агресора. У прямому ефірі в соціальній мережі «Тік-Ток» вона заявила, що хоче до російського президента путіна і мріє про те, щоб він приїхав. При цьому росію переселенка називає «класною державою».

Жінку обвинувачували за фактом колабораційної діяльністі (ч. 1 ст. 111-1 КК України).

Судом встановлено, що 3 січня 2023 року увечері, Петренко вийшла в прямий ефір соціальної мережі «Тік-Ток», висловила промову: «Мне путин нравится… Я бы с ним замутила… Я за россию, россия-классная, а Украина-х…я. …я к путину хочу, хочу, чтоб путин приехал…».

Петренко подала до суду письмову заяву щодо беззаперечного визнання своєї винуватості.