Суд відмовився відсторонити від посади та відправити в СІЗО Зміївського міського голову Павла Голоднікова

Суд відмовився відсторонити Зміївського міського голову Павла Голоднікова від займаної посади. Про це ХАЦ стало відомо з ухвали Київського районного суду міста Харкова від 3 серпня.

Цей же суд частково задовольнив клопотання слідчого щодо застосування до Голоднікова запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суд не відправив Голоднікова до СІЗО, а дав можливість до 8 серпня внести заставу у розмірі 214 720 грн. Про це стало відомо з тексту ще однієї ухвали судді Світлани Шаренко від 3 серпня.

Фото Голоднікова – Зміївська міська рада

Нагадаємо, минулого тижня Харківська обласна прокуратура повідомила, що правоохоронці викрили “схему” заволодіння бюджетними коштами під час проведення ремонтних робіт дошкільного навчального закладу у місті неподалік Харкова. 

Як стало відомо Харківському антикорупційному центру з судового реєстру, мова йде про голову Зміївської міської ради Павла Голоднікова.

На думку слідства, у 2021 році “схему” організували Голодніков, директор приватної фірми та двоє його співробітників. 

Як зазначає прокуратура, під час виконання робіт до звітної документації вносили неправдиві дані щодо вартості використаних будівельних матеріалів та обсягів робіт. У звіти навіть включали роботи, які фактично проводили працівники комунального підприємства міської ради.

Слідчі вважають, що учасники “схеми” встигли заволодіти сумою у 400 тис. грн бюджетних коштів.

Усім чотирьом учасникам повідомили про підозру за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого у великому розмірі, організованою групою (ч. 5 ст. 191 КК України), та за фактом службового підроблення, вчиненого організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

З ухвали суду відомо, що 17 серпня 2021 року Голодніков від імені Зміївської міськради уклав із директором ТОВ “Технотіроль” договір щодо капітального ремонту дошкільного навчального закладу № 2 у місті Зміїв на загальну суму 5,61 млн грн.

Згідно з інформацією порталу “Youcontrol”, директором ТОВ “Технотіроль” є Віталій Дуплякін.

За даними ХАЦ, це не перший договір між Зміївською міськрадою та ТОВ “Технотіроль” на капремонт цього дошкільного навчального закладу. У 2019 році вони уклали договір, за яким заплатили 10,37 млн грн, а у 2020 році ще один договір щодо ремонту цього закладу вартістю 2,39 млн. грн.

Загалом капремонт вартував 18,4 млн грн.

Слідство вважає, що директор ТОВ “Технотіроль” передавав Голоднікову акти виконаних робіт, де були внесені неправдиві дані щодо вартості будівельних матеріалів та дитячих ігрових комплексів.

Голодніков обрався головою Зміївської міської ради від партії “Слуга народу” у 2020 році.

Раніше Голодніков очолював Зміївську районну державну адміністрацію та Зідьківську сільську раду. “Kharkiv Today” називав Голоднікова людиною екснардепа Євгенія Мураєва. Нагадаємо, нещодавно Мураєву заочно повідомили про підозру у державній зраді.

Директору ТОВ “Технотіроль” Віталію Дуплякіну суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 28 вересня 2023 року включно, із можливістю внести заставу у розмірі 214 720 грн. 

Аналогічний запобіжний захід суд обрав і стосовно директора ТОВ “Таурусс”. Згідно  з інформацією порталу “Youcontrol”, директором фірми є Олександр Скалій.

#хац_контроль