СПРАВА КООПЕРАТИВНОЇ СХЕМИ: СУД ВІДМОВИВСЯ ВІДСТОРОНИТИ ВІД РОБОТИ ВІЦЕ-МЕРА ОВІННИКОВУ

 width=

Суд відмовив прокуратурі у клопотанні щодо відсторонення на два місяці від роботи заступника Харківського міського голови з питань містобудування та архітектури Тетяни Овінникової, яка є підозрюваною у справі щодо незаконної безоплатної передачі землі за «кооперативною схемою».

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду міста Києва від 19 квітня 2017 року.

Прокуратура аргументувала клопотання про відсторонення віце-мера тим, що Овінникова може знищити чи підробити або спотворити документи та електронні носії інформації, які мають суттєве значення для досудового розслідування, впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження тощо.

Суддя Христина Гладун відмовила у клопотанні. На її думку, прокурор при розгляді клопотання не представив даних, які б свідчили про те, що з моменту реєстрації кримінального провадження зі сторони фігурантів справи мали місце факти та/або спроби знищення документів чи незаконного впливу на учасників кримінального провадження.

Нагадаємо, що 23 березня слідчі повідомили про підозру заступниці міського голови Харкова з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Тетяні Овінниковій, а також ще чотирьом особам.

Досудове розслідування вели за фактом зловживань службовим становищем службовими особами Харківської міської ради під час узгодження і прийняття рішень про видачу обслуговуючим кооперативам земельних ділянок для будівництва об’єктів нерухомості.

Заступнику мера повідомили про підозру в шахрайстві (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 ККУ) та зловживанні владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК), чотирьох членів обслуговуючих кооперативів також підозрюють в шахрайстві (ч. 3 і 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 КК).

Підозра повідомлена лише по одному епізоду, який був в 2009 році.

Але, сама «кооперативна схема» активно використовувалася харківською мерією з 2008 по 2016 роки. За цей час безкоштовно кооперативам у власність передали близько 1000 га земель, у тому числі землі Лісопарку.