СУД ПОВЕРНУВ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ МІСТА ХАРКОВА БІЛЬШЕ ГЕКТАРА ЗЕМЛІ ВАРТІСТЮ 10 МІЛЬЙОНІВ, ЯКУ МЕРІЯ КЕРНЕСА ВІДДАЛА ПО «КООПЕРАТИВНІЙ СХЕМІ»

 width=

Харківський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення суду першої інстанції, який скасував рішення міськради щодо безкоштовного виділення земельної ділянки площею майже 1,3 га землі в Немишлянському районі обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Стройіндустрія-1».

Земля площею 1,2421 га (кадастровий номер 631013500:07:001:0006) була передана у приватну власність обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Стройіндустрія-1» безкоштовно рішенням сесії Харківської міськради від 20 квітня 2016 року на вул. Олімпійській, 6, поруч з Палацом Спорту.


Вартість ділянки, за даними прокуратури, понад 10 млн. грн.

До речі, у відкритих джерелах є інформація про початок будівництва в 2016 році на цій земельній ділянці 10-поверхової новобудови ЖК “Елада”. Пропонується придбати в цьому ЖК квартири від 9000 грн за 1 кв.м. Забудовником є “ГрадСтрой”.

Будівельна Компанія «Градстрой» планує на цій земельній ділянці
побудувати три сучасних десятиповерхових будинки загальною площею 6398 кв.м.


Засновниками кооперативу тоді були
вказані Савелій Мамаєв, Євгенія Сопіна, Світлана Полтавська, Євген Пивоваров та Олексій Сопін.


Зараз засновниками кооперативу
вказані інші люди – Валентин Яцишен з Хмельницького, Наталія Вуйків з Кіровоградської області, Євген Данилюк з Хмельницької області, Сергій Зайцев з Хмельницького та харків’яни Юлія Тевяшова та Андрій Турченко.


Як,
повідомляє заступник керівника місцевої прокуратури Наталія Коваленко, об’єднані в кооператив люди під виглядом ЖБК навіть не зареєстровані у місті Харкові, отже не можуть перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.


Крім того, даний псевдоЖБК не є житлово-будівельним кооперативом. Він є обслуговуючим, його фактична мета, порядок створення та діяльність не відповідають вимогам житлово-будівельного кооперативу.

На тій же сесії Харківської міськради, яка відбулася 20 квітня 2016 року, також безкоштовно у власність була надана земля ще одному фейковому кооперативу. Обслуговуючий кооператив «ЖБК «Левада 2015» отримав безкоштовно у власність земельну ділянку площею 2,5191 га (кадастровий номер 6310138500:10:011:0016) по вул. Драгоманова, 8.

ОК «ЖБК «Левада 2015» заснували Віктор Калініченко, Геннадій Козубов (зараз в перелаку засновників його замінила Наталія Вертелецька), Михайло Мирошниченко, Олександр Паньков, Маргарита Рожко.

Зареєстрований кооператив по вул. Алчевських (колишня Артема), 43. За цією адресою знаходиться головний офіс ПАТ «Трест-Житлобуд-1» екс-депутата облради від Партії регіонів, члена виконкому Харківської міськради Олександра Харченко. Всі засновники кооперативу зареєстровані в гуртожитку «Житлобуд-1».