Понад мільярд гривень на ремонт мостів та доріг на деокупованій частині Харківщини: хто отримав підряди

Служба автомобільних доріг у Харківській області протягом листопада уклала угод на відновлення доріг та мостів в області на суму майже 1,3 млрд гривень.

Про це стало відомо під час моніторингу сайту “Прозорро”.

Найбільшу суму – на ремонт мостів – отримало ТОВ “Міст Інжінірінг”. Загальна віартість контрактів 693,6 млн грн. Мова йде про ремонт двох постів на трасі Шевченкове – Балаклія – Первомайський – Кегичівка та одного на трасі Харків – Зміїв – Балаклія – Гороховатка.

Директором підприємства, яке зареєстроване у Броварах є Станіслав Ковін. він раніше був директором Центрального парку культури і відпочинку міста Києва. Засновницею вказана Ольга Чернівська.

Договорів на майже 318,9 отримало ТОВ “ПБС”.

Основний підряд – це теж ремонт мосту на трасі Харків – Зміїв – Балаклія – Гороховатка. Вартість цього контракту 142 млн грн.

Також ця фірма буде ремонтувати мости на дорогах Сахновщина – Ізюм – Куп’янськ – контрольно-пропускний пункт «Піски» та Чугуїв – Печеніги – Великий Бурлук. 

Видання “Наші Гроші” писало про ТОВ “ПБС” у 2020 році. ТОВ «ПБС» (Івано-Франківськ): засновником є Іванна Непик, колишня працівниця курорту «Буковель». Вона є бізнес-партнером Віктора Шевченка, рідного брата Олександра Шевченка – екс-директора туристичного комплексу «Буковель», що контролюється групою Ігоря Коломойського.

Олександр Шевченко брав участь у виборах депутатів до Івано-Франківської обласної ради від партії «За майбутнє» бізнес-партнера Коломойського Ігоря Палиці у 2020 році. Майже щодня Олександр Шевченко на своїй сторінці у Facebook  публікував пости з фотографіями дорожніх підрядів «ПБС». В цих дописах він інформував, де його «команда почала роботу» та дякує платникам податків «за відновлення інфраструктури України».

ТОВ “Енергетично-дорожнє будівництво” підписало договір на капітальний ремонт мосту на км 26+294 автомобільної дороги T-21-04 Харків – Вовчанськ – контрольно-пропускний пункт «Чугунівка». Вартість угоди 86 млн грн. 

Раніше ця фірма також отримала підрядна відновлення дороги на Вовчанськ. 

Власниками фірми «Енергетично-дорожнє будівництво» з Канева є кияни Андрій Косіцин, Юрій Клімов, Олександр Кіблик та Максим Кокарєв.

На 61 млн грн. отримало контрактів фірма “Техно-Буд-Центр”. 

Ця компанія записана на тернопільського бізнесмена Андрія Ярему та Юрія Ханіна.

Минулого року структури Яреми потрапляли у поле зору правоохоронців

Раніше «Техно-Буд-Центр» належало Григорію Процику з Тернополя. Також партнером був Любомир Грегоращук, чий син Андрій був депутатом Тернопільської міськради від партії ВО «Свобода».

Андрій Грегоращук є зятем екс-керівника Служби автодоріг у Рівненській області Юрія Проника, який раніше обіймав аналогічну посаду в Тернопільській області. Син Проника Орест також керував ДАК «Автомобільні дороги України».

З ТОВ “Ростдорстрой” підписали контрактів на суму 54,96 млн грн щодо зимового утримання доріг. 

Компанія “Ростдорстрой” з Одеси. Бенефіціарами вказані депутат Одеської міськради Юрій Шумахер з фракції мера Геннадія Труханова та Євгеній Коновалов.

Раніше серед бенефіціарів фірми значився бізнесмен Олександр Жуков з оточення Романа Абрамовича. Директор “Ростдорстрой” Олексій Андрюшин досі працює в фірмах Жукова.

ТОВ “Євробуд Плюс” отримало підрядів на 22,1 млн грн. За даними сайту “Наші Гроші”, ТОВ «Євробуд плюс» з села Богуслав Павлоградського району засноване в 2007 р. Фірма неодноразово брала участь у держзакупівлях, і у 2016-2021 рр. виграла майже 1000 тендерів на загальну суму 1,8 млрд грн.

Керівником та бенефіціаром ТОВ «Євробуд плюс» є Карен Антонян. Він позиціонує себе як меценат і благодійник – допомагає місцевій школі, створив і профінансував футбольну команду, яка, правда, проіснувала всього один рік. 

Фірма була  фігурантом декількох кримінальних проваджень.

Договорів на 14 млн грн підписали з АТ “Ю Ар Ді Українські дороги” нардепа Сергія Лабазюка з Хмельницької області.

Новий для Харківської області підрядник – фірма “Київдор технологія” отримає 11 млн грн за утримання частини дороги Київ-Харків-Довжанський. Засновником цієї фірми є Віктор Коркішко, який за часів Януковича був заступником директора Донецького облавтодору.

Серед нових підрядників можна відмітити харківську ТОВ “ДБК “Квант”. Ця фірма підписала контракт на 8,5 млн грн щодо ліквідації руйнувань та деформацій шарів дорожнього одягу автомобільної дороги Сахновщина–Ізюм–Куп’янськ–контрольно-пропускний пункт «Піски».

Зараз засновником та директором фірми вказаний Олександр Кравченко. Раніше  директором підприємства був Ярослав Ковальчак, а серед засновників Андрій Станіславович Терехов. 

Обидва працювали в фірмах, пов’язаних у фірмах, які належали Вадиму Казарцеву та Олегу Кіяшко.
Як писав KHARKIV Today, Вадим Казарцев відомий як кримінальний авторитет “Князь”. Він помер восени 2020 року. Наприкінці липня 2020 року СБУ затримала членів його організованого злочинного угруповання, яке займалося вимаганням, рейдерством та умисними вбивствами у Харківській, Дніпропетровській та Полтавській областях. За інформацією силовиків, “Князь” керував діяльністю ОЗУ з-за кордону.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня, вперше після вторгнення рф на територію України, Служба автомобільних доріг у Харківській області масово уклала договори на ремонт та експлуатаційне утримання. Загальна сума укладених контрактів – понад 760 мільйонів гривень.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.