Наприкінці жовтня, вперше після вторгнення рф на територію України, Служба автомобільних доріг у Харківській області масово уклала договори на ремонт та експлуатаційне утримання. Загальна сума укладених контрактів – понад 760 мільйонів гривень.

Про це стало відомо в результаті моніторингу сайту “Прозорро”.

Найбільшу угоду уклали з ТОВ “Ростдорстрой” вартістю 341,9 мільйонів гривень. Мова йде про аварійні ремонтні роботи на двох дорогах: Харків-Зміїв-Балаклія-Гороховатка та Шевченкове-Балаклія-Первомайський-Кегичівка.

Фактично мова йде про відновлення дорожнього покриття на деокупованих територіях.

Компанія “Ростдорстрой” з Одеси. Бенефіціарами вказані депутат Одеської міськради Юрій Шумахер з фракції мера Геннадія Труханова та Євгеній Коновалов.

Раніше серед бенефіціарів фірми значився бізнесмен Олександр Жуков з оточення Романа Абрамовича. Директор “Ростдорстрой” Олексій Андрюшин досі працює в фірмах Жукова.

Купу угод Служба автомобільних доріг у Харківській області уклала з ТОВ “Автомагістраль-Південь”. Загальна вартість контрактів понад 143 мільйони гривень.

За даними сайту “Наші Гроші”, «Автомагістраль-Південь», «Автострада» та «Онур» зайняли перші три місця по кількості підрядів «Великого будівництва» у 2021 році. На четвертій позиції був «Ростдорстрой».

Засновником ТОВ “Автомагістраль-Південь” є Олександр Бойко з Одеської області.


“ХАЦ” вже писав, що підряд на відновлення дороги в районі селища Граково отримало ТОВ “Мостобудівельний загін № 112”. Всього ця компанія отримала підрядів на Харківщині на суму майже 140 мільйонів гривень.


За даними аналітичної системи YouControl, бенефіціарами підприємства вказані В’ячеслав Бабіцький та Олександра Порожнюк, директором є Сергій Порожнюк.

Сайт “Наші Гроші” називає Бабіцького, менеджером нині збанкрутілого ПАТ «Мостобуд» екс-нардепа від Партії регіонів Володимира Продивуса. Останній має російський ІНН і володіє фірмою у анексованому Криму, яка зареєстрована за російським законодавством. 

Бабіцький керує ПП «Промбудсервіс 2005» Вікторії Продивус, яка раніше мала прізвище Яворська та була штатною помічницею Продивуса.

АТ “Ю Ар Ді Українські дороги”  нардепа Сергія Лабазюка вперше отримало контракт на ремонт доріг у Харківській області. Сума договору 44 мільйони гривень. За даними договору роботи заплановані на трьох дорогах на територіях, які були деокуповані у вересні, зокрема, навколо Ізюму.

ТОВ “ТБД” отримало підряд на відновлення ділянок на двох дорогах вартістю 35 мільйонів гривень.

Засновниками ТОВ “ТБД” є Валерій Кравченко, Богдан та Наталія Прокопчук. За даними порталу “Наші Гроші”, ця фірма була субпідрядником у ТОВ “Техно-Буд-Центр”.

Техно-Буд-Центр також отримав невеликий підряд на суму 1,5 млн грн. 

Ця компанія записана на тернопільського бізнесмена Андрія Ярему та Юрія Ханіна.

Минулого року структури Яреми потрапляли у поле зору правоохоронців

Раніше «Техно-Буд-Центр» належало Григорію Процику з Тернополя. Також партнером був Любомир Грегоращук, чий син Андрій був депутатом Тернопільської міськради від партії ВО «Свобода».

Андрій Грегоращук є зятем екс-керівника Служби автодоріг у Рівненській області Юрія Проника, який раніше обіймав аналогічну посаду в Тернопільській області. Син Проника Орест також керував ДАК «Автомобільні дороги України».

ТОВ “Енергетично-дорожнє будівництво” за 27 мільйонів гривень відновить дорогу на Вовчанськ. 

Власниками фірми «Енергетично-дорожнє будівництво» з Канева є кияни Андрій Косіцин, Юрій Клімов, Олександр Кіблик та Максим Кокарєв.

Да договори на загальну суму 19,5 мільйонів гривень уклали з ще одним лідером великого будівництва – компанією “Автострада”.

Директором фірми є колишній керівник Служби автомобільних доріг у Черкаській області Владислав Демиденко. Бенефіціаром є Максим Шкіль. 

Крім того, Служба автомобільних доріг у Харківській області уклала угоду з ТОВ “Рабус” щодо проведення аварійних робіт на дорозі Чугуїв-Милове вартістю 9 мільйонів гривень.

За даними сайту “Прозорро”, до цього часу ТОВ “Рабус” не отримувало підрядів на ремонт доріг в Україні. До 2019 року ця фірма займалася торгівлею деревиною. З 2019 року вона має основний КВЕД будівництво автострад. Минулого року “Рабус” отримав два договори до 50 тисяч гривень на постачання піску та асфальтових сумішей. 

Засновником ТОВ “Рабус” записано інше підприємство “Ультранова”. Бенефіціарним власником вказаний Володимир Каращук з Донецької області.

Раніше Каращук був директором компанії “Альтком-Бетон”. Созвучна з цією назвою корпорація “Альтком” з Донецьку якраз займалася будівництвом доріг.

Також варто зазначити, що раніше ТОВ “Ультранова” була засновником «Європейська дорожньо-будівельна компанія». Остання  була зареєстрована у Донецьку під назвою «Альтком-Мост» на голландську фірму «Альтком Б.В.» компанії «Altcom Global N.V.» із Нідерландів.

Тож можна зробити висновок, що ТОВ “Рабус” має відношення до фінансово-промислової групи “Альтком”, як мінімум, на рівні менеджменту.

Як бачимо, в основному кошти планують направити на відновлення доріг на деокупованих та прифронтових територіях. Серед підрядників є лідери “Великого Будівництва”, а також і нові фірми. Можна відмітити, що жодна компанія з харківською реєстрацією підрядів не отримала. 

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.