Фірма обвинуваченого у справі Малоданилівських очисних споруд отримає 5 мільйонів за проєктування для тепломереж

Комунальне підприємство “Харківські теплові мережі” уклало угоду з ТОВ “Інжинірингова компанія ТВК” щодо проведення проєктних робіт вартістю 5,14 млн грн.

Про це стало відомо в результаті моніторингу системи “Прозорро”.

 Мова йде про роботи з розробки проектної документації “Реконструкція ХВО на філії ТЕЦ-3 КП “ХТМ” вул. Енергетична 3, в м. Харків”.

Угоду підписали без використання електронної системи закупівель.

ХАЦ звернувся за коментарем до КП “Харківські теплові мережі”. 

На підприємстві повідомили, що для безперебійного забезпечення населення Харкова з опалення, гарячого водопостачання та виробництва електричної енергії реалiзацiю даного проекту необхідно виконати до кiнця 2023року.

“Відповідно до проведеного моніторингу та спiлкування з технiчними службами

підприємства з проектувaльними органiзацiями було отримано 7 комерцiйних

пропозицiй з розробки проекту ТОВ “Iнжинiрингова компанiя ТВК”, “Компанiя

“Ортус”, ТОВ “ТЕПРIН-ПРОЕКТ”, ТОВ “ТЕПЛО-КВАР”, ТОВ “Тріада-Енерджі”, ТОВ “Алексус-Групп”, ТОВ ВЦДПП.

Найекономiчнiше вигiдна та технiчно погоджена, вiдповiдно до потреб пiдприємства, з найкращими показниками була пропозицiя ТОВ “Iнжинiрингова

компанiя ТВК”, – йдеться у відповіді підприємства.

Скрін з відповіді теплових мереж на питання ХАЦ


Також у ХТМ повідомили, що не побачили даних про судові справи щодо ТОВ “Інжинірингова компанія ТВК” у реєстрах. 

Засновником та директором  ТОВ “Інжинірингова компанія ТВК” є Сергій Гуслєв, який є обвинуваченим у справі розкрадання бюджетних коштів під час реконструкції Малоданилівських очисних споруд.

Нагадаємо, що протягом 2014-2015 років на реконструкцію очисних споруд Малоданилівської селищної ради виділили понад 20 млн.грн.

Згідно інформації з судового реєстру, при виконанні вказаних робіт підприємство-підрядник з метою заволодіння державними коштами здійснило монтаж обладнання яке не відповідало технічним стандартам, та завищили вартість матеріалів у декілька сотень разів. Загальна сума збитків склала понад 18 млн.грн.

За даними правоохоронців, до складу злочинної групи увійшли директор підприємства «Спецводстрой», яким на той час була Інна Морозова, її батько – Микола Кожанов, ще одна донька Кожанова – Елла Кутько та Сергій Гуслєв, який був директором ПП «Інжинірингова компанія «Технології ВК».

Так, з липня 2014 р. по березень 2016 р. ця група з використанням корупційних зв’язків в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування при виконанні робіт на замовлення Департаменту капітального будівництва ХОДА, використовуючи підприємство з ознаками фіктивності ТОВ «Бест-Р», шляхом підроблення офіційних документів та внесення недостовірних відомостей завищила фактичну вартість обладнання та вартість виконаних робіт, внаслідок чого заволоділа бюджетними грошовими коштами в особливо великих розмірах сумі 18,18 млн. грн.

В 2018 році справу передали до суду

В 2021 році суд звільнив ексзаступника голови Харківської ОДА Євгенія Шахненка та чиновника Департаменту капбудівництва ОДА Григорія Бойко від кримінальної відповідальності за службову недбалість у цій справі, у зв`язку із закінченням строків давності.

Але справа щодо Гуслєва ще слухається у суді.

Реконструкція Малоданилівських очисних споруд досі не завершена. 

————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.