“Харківські тепломережі” вдруге спробують закупити 13 блочно-модульних котелень

Комунальне підприємство “Харківські теплові мережі” оголосили три закупівлі щодо придбання блочно-модульних котелень на загальну суму понад 170 млн грн. Про це стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”.

Загалом  мають придбати 13 блочно-модульних котелень різної потужності: 6 МВт, 8,0 МВт, 4 МВт, 2,2 МВт, 1 МВт, 1,6 МВт, 4,0 МВт, 0,6 МВт, 0,6 МВт, 0,1 МВт, 3,0 МВт, 0,6 МВт та 0,2 МВт.

Усі три аукціони мають відбутись 28 червня. Цікаво, що вже зараз є запитання до процедури у потенційних учасників торгів, зокрема просять прибрати вимогу з тендерної документації щодо підтвердження ступеню локалізації виробництва. Однак, потенційний учасник наголошує, що предметом закупівлі є блочно-модульні котельні, які не підпадають в перелік товарів, щодо яких замовники повинні застосовувати ступінь локалізації.

Це вже друга спроба придбати 13 котелень. Перший тендер був загальним, на всі тринадцять котелень, але торги не відбулись. Усі пропозиції були відхилені. Очікувана вартість тендеру була 170,3 млн грн. Найдешевша пропозиція в 124,2 млн грн була у ТДВ “Броварський завод котельного устаткування Арденз”. Пропозицію цієї фірми відхилили, оскільки не на все основне та допоміжне обладнання були сертифікати відповідності та сертифікати експертизи.

Аналогічно у трьох інших учасників не вистачало або документів на обладнання, або сертифікатів відповідності. Всі пропозиції на минулих торгах були суттєво меншими (від 124,2 до 157,9 млн грн), ніж очікувана вартість, яку виставило КП “Харківські теплові мережі”.

Місто купує блочні модульні котельні, щоб децентралізувати систему опалення. У мікрорайонах встановлюють якраз модульні автономні котельні, щоб зменшити витрату електроенергії та паливних ресурсів.

#хац_контроль