Суд визнав винним директора стадіону “Спартак” у Куп’янську в часи окупації у 2022 році (ч. 1 ст. 111-2 КК України – пособництво державі-агресору) та призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 11 років, з позбавленням права обіймати керівні посади в органах влади на 11 років та з конфіскацією всього майна. Про це стало відомо з вироку Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
За даними ХАЦ, мова йде про Анатолія Москаленка.
Фото – Харківська обласна прокуратура
Як вдалось встановити ХАЦ, у липні 2022 року на стадіоні “Спартак” було організовано турнір з футболу, присвячений дню військово-морського флоту рф, на якому був присутній “глава” так званої “ВГА Харьковской области” Віталій Ганчев.
Окрім цього вдалось встановити, що в серпні 2022 року під час окупації Куп’янського району на стадіоні “Спартак” відбувся матч між командами Куп’янська та Ківшарівки.
З 2013 року Москаленко (на порталі системи YouControl і зараз) був очільником комунальної установи фізичної культури і спорту “Міський центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх – Спартак” Куп’янської міської ради. На балансі цієї установи і перебуває стадіон “Спартак”. Також Москаленко зазначений серед співзасновників ГО “Куп’янська федерація футболу”.
З вироку суду стало відомо, що Москаленко з кінця квітня по вересень 2022 року, виконуючи обов`язки директора стадіону “Спартак”, на прохання окупаційної влади організовував та контролював проведення футбольних матчів, змагань на прилеглій території стадіону, наймав співробітників з комплексного обслуговування стадіону, проводив культурно-масові заходи спортивного спрямування, з елементами пропагандистського характеру.
Допитаний у судовому засідання Москаленко свою вину не визнав. Вважає, що його дії під час окупації були скеровані на збереження ввіреного йому як директору стадіону майна, які йому вдалося виконати. Окрім того, йому достеменно було відомо про сусідів та знайомих, які були учасниками АТО, і відомості про яких він зберіг у тайні та не розкрив окупаційній владі. Також він вважає безпідставним звинувачення у вчинені ним злочину, вважає себе патріотом України, а вчинені ним дії не були такими, що вказували на підтримку окупантів. Москаленко також вважає, що він не був організатором проведених змагань та футбольного матчу.
Допитаний у суді сторож стадіону заявив, що в часи окупації на стадіон приходила воєнна окупаційна адміністрація, дивилася його. Зазначив, що на стадіоні організовувались заходи окупаційною владою, на цих заходах був присутній Москаленко, також стадіон використовували військові. Навесні на заходах були агітаційні моменти, були кореспонденти, нагороди. Також сторож повідомив, що Москаленко ходив на роботу щодня, заробітну плату отримував у руській валюті, її виплачувала бухгалтерія. Москаленко давав вказівки, що робити, після того, як ходив до воєнної адміністрації, організовував роботу стадіону, казав, що потрібно працювати, як є, і зберегти стадіон.
Працівник із комплексного обслуговування стадіону зазначив, що в окупації проводили культурні заходи: футбол та естафету. Працівники підготували поле, інвентар, прапори не вішали, скосили поле і зробили розмітку для футболу. Москаленко збирав їх по понеділках і давав завдання на тиждень, працівники йшли, залишались самі інструктори. Також Москаленко проводив їм “планєрки” та ходив в адміністрацію на збори. Імовірно, раз на тиждень він казав, що там наради проводять люди зі зброєю, про погрози нічого не казав.
Інші свідки підтвердили, що бачили в окупації Москаленка на стадіоні, деякі вказали, що він займав посаду директора стадіону.
#хац_контроль