10 років тюрми – вирок керівнику бази палива на Куп’янській залізниці в часи окупації

Суд визнав винним (ч.1 ст.111-2 КК України – пособництво державі-агресору) начальника так званої “базы топлива и нефтепродуктов” на Куп’янській залізниці в часи окупації та призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 10 років з позбавленням права займати посади в органах влади та на державних підприємствах залізничного транспорту України на строк 12 років, з конфіскацією всього майна. Про це стало відомо з вироку Червонозаводського райсуду міста Харкова від 24 квітня.

За даними ХАЦ, мова йде про Євгена Шила. Раніше він був бригадиром з поточного утримання й ремонту колії та штучних споруд на ”Куп’янськ-Південна дистанція колії” Південної залізниці.

Фото – Харківська обласна прокуратура

З вироку стало відомо про те, що Шило на початку липня 2022 року, перебуваючи у Куп’янську, добровільно погодився на пропозицію представників росіян та почав виконувати обов`язки начальника “базы топлива и нефтепродуктов производственного подразделения локомотивного депо “Купянск” Купянской железной дороги, яку створила окупаційна влада.

З початку липня по 10 вересня 2022 року Шило проводив облік зберігання та використання паливно-мастильних матеріалів, забезпечував паливно-мастильними матеріалами автотракторну техніку, тепловози, спеціальний самохідний рухомий склад, приймав на зберігання ПММ від представників збройних формувань країни-агресора рф та здійснював їх передачу представникам збройним сил рф.

Зокрема, 28-29 липня 2022 року Шило передав невстановленим представникам збройних формувань держави-агресора рф дизельне паливо загальною кількістю 122 000 літрів.

Шило визнав вину частково, але вказав, що не погоджується з кваліфікацією сторони обвинувачення, бо він не мав умислу на завдання шкоди Україні, не здійснював допомогу державі-агресору. Він пояснив, що на час захоплення Куп`янська окупаційними військами рф він працював бригадиром на базі палива Локомотивного депо підрозділу Південної залізниці, коли йому подзвонив його керівник та повідомив, що всі працівники будуть виходити на роботу “ссторожувать”. Так тривало до початку червня 2022 року. 5 червня керівник зібрав збори колективу бази палива та повідомив, що росіяни будуть завозити на базу паливо, яке треба прийняти. 10 червня відбулося прийняття палива до ємностей на базі. У цей час його викликав до себе начальник Локомотивного депо та запропонував посаду начальника бази палива, при цьому був присутній якийсь російський військовий, який повідомив, що якщо він не погодиться, то своєї сім`ї більше не побачить. Каже, що в нього не було виходу, але трудовий договір з окупаційною владою він не підписував. У серпні 2022 року він отримав заробітну плату близько 20 000 російських рублів. 

Захисник Шила вважав, що у справі відсутній склад кримінального правопорушення за ч.1 ст.111-2 КК України та його дії треба перекваліфікувати на ч. 4 ст. 111 КК України, оскільки останній став заручником обставин та виконував свої обов`язки під тиском військових рф.

Свідки в судовому засіданні підтвердили, що Шило дійсно очолив базу топлива на залізниці в часи окупації.

#хац_контроль