ПРОКУРАТУРА ВІДКРИЛА ПРОВАДЖЕННЯ ЧЕРЕЗ НЕЗАКОННУ РЕКОНСТРУКЦІЮ ПАМ’ЯТНИКА АРХІТЕКТУРИ В ЦЕНТРІ ХАРКОВА, ПРО ЯКУ ПИСАВ ХАЦ

 width=

Харківська місцева прокуратура №2 розпочала кримінальне провадження за фактом умисного незаконного знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини (ч. 2 ст. 298 КК України). Мова йде про будинок по вул. Пушкінській, 19.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.


Як розповів керівник місцевої прокуратури Олександр Фільчаков, за попередніми даними, один із харків’ян проводить незаконну реконструкцію мансардного поверху житлового будинку у м. Харкові на вул. Пушкінській, 19. При цьому є підстави вважати, що дозвіл на реконструкцію у вказаній будівлі відповідними органами не надавався.

Будинок зведений у 1907 році в стилі модерн і є пам’ятником архітектури.

“Під час досудового розслідування буде з’ясовано правові підстави для реконструкції у будинку та надано оцінку діям відповідних осіб і уповноважених органів охорони культурної спадщини”, – пояснив О. Фільчаков.

Наразі досудове розслідування триває. Прокуратура процесуально керує у кримінальному провадженні.

Нагадаємо, що «Харківський антикорупційний центр» повідомляв, що Департамент містобудування та архітектури Харківської ОДА не надавав дозвіл на проведення реконструкції у будівлі пам’ятника архітектури за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 19.

Про це йдеться у відповіді головного архітектора області Михайла Рабіновича депутату Харківської облради, голові правління ГО «Харківський антикорупційний центр» Дмитра Булаха.

Чотириповерховий житловий будинок Бупо вул. Пушкінській, 19 побудований в стилі модерн в 1907 році архітектором А. М. Гінзбургом. Має безліч пластичних прикрас.

Нагадаємо, що роботи на мансардному поверсі цього будинку розпочалися у березні 2017 року.

Також варто відзначити, що квартири, де розпочалися роботи, належать Олександру Ганусу, який є директором комунального підприємства «Підземне місто».