Поліція розслідує розкрадання десятків мільйонів гривень в харківському метрополітені

Правоохоронці підозрюють службових осіб комунального підприємства «Харківський метрополітен», ТОВ “НВО “Пам” та ФОП Поліщук Богдан Владиславович у заволодінні грошовими коштами за ознаками кримінального правопорушення ч.3 ст.191 КК України, тяжкий злочин. Про це стало відомо з ухвали Комінтернівського райсуду міста Харкова від 8 липня.

За даними слідства, незаконне заволодіння грошовими коштами відбувалось у період 2017-2019 років, під час здійснення поставок ТМЦ і поточного ремонту та технічного обслуговування рухомого складу «підземки».

Поліщук Богдан Владиславович та ТОВ «НВО «Пам» неодноразово ставали фігурантами розслідувань Харківського антикорупційного центру з приводу поставок матеріалів та надання послуг метрополітену по завищеним цінам.

У кінці грудня 2018 року, КП «Харківський метрополітен» придбав у Богдана Поліщука дверні навіси ПДН-74 в півтора рази дорожче, ніж такі самі навіси придбав в Дніпрі місцевий метрополітен. Якби «Харківський метрополітен» купив би дверні навіси ПДН-74 за дніпровською ціною, то було би зекономлено 144,25 тис.грн..

Всього з Богданом Поліщуком метрополітен уклав 6 договорів на поставку різних товарів на загальну суму 8,2 млн.грн.

У вересні 2018 року Богдан Поліщук поставив на харківський метрополітен 996 генераторів вогнегасного аерозолю МАГ-3 по 2 430 грн. за 1 шт. на загальну суму 2,9 млн.грн. (з ПДВ).

Одночасно слідчими встановлено, що ринкова вартість на вказані генератори у відкритих джерелах у Харкові складає 893 грн. за 1 шт. Тобто вартість партії у 996 одиниць мала складати 889,4 тис.грн. Таким чином, збитки КП «Харківський метрополітен» від закупівлі засобів пожежогасіння за завищеними цінами складають понад 2 млн.грн.

Більше про «талановиту» сім’ю Богдана Поліщука можна прочитати в матеріалі ХАЦ щодо поставок матеріалів на метрополітен по завищеним цінам.

Також, протягом 2018-2019 років КП «Харківський метрополітен» уклало з ТОВ “НВО “Пам” два договори щодо надання послуг з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду, загальною вартістю 25,85 млн.грн.

Фірма знаходиться у будівлі поряд з метрополітеном – вул. Різдвяна, 29А оф. 310.

На теперішній час за вказаними двома договорами на адресу ТОВ “НВО “Пам” перераховано 13,4 млн.грн.
У подальшому, як встановили слідчі, отримані кошти, ТОВ “НВО “Пам” перераховало на рахунки підприємств-транзитерів та з ознаками фіктивності задля обготівкування грошових коштів.

Директором КП «Харківський метрополітен» є Вячеслав Стаматін.

Нагадаємо, що з 7 лютого вартість проїзду в метро збільшилась з 5 до 8 гривень. Тим не менш, перший квартал 2019 року, КП «Харківський метрополітен» закінчило вже зі звичними збитками в 46,9 млн.грн.

Залишаючи якість послуг на тому ж низькому рівні, керівництво міста та комунального підприємства продовжує вирішувати проблеми метро виключно підвищенням вартості проїзду, не вирішуючи причин виникнення проблем по суті.