Відновлення будинків у Руській Лозовій: підрядники у кошторисах у рази завищують ціни


Департамент капітального будівництва Харківської ОВА провів торги на відновлення трьох житлових будинків по вулиці ХПФ у Руській Лозовій. Загальна вартість робіт понад 36 млн грн. Ціни виявились завищеними, причому різниця на одне й те саме обладнання у різних підрядників може відрізнятись у рази.

Про це стало відомо з аналізу закупівель у системі “ProZorro”.

Так, департамент капбудівництва може укласти угоду з ТОВ “ТТ 2006” на ремонт будинку №7 вартістю 12,5 млн грн, з ТОВ “Будсоюз” на ремонт будинку №6 вартістю 12,2 млн грн., а також з ТОВ “Атлант Буд Партнер” щодо ремонту будинку №3 вартістю 12,3 млн грн.

Будинки розташовані поряд, для ремонту використовують схожі матеріали та обладнання. А ось ціни виявляються різними та завищеними в порівнянні з ринковими.

Як приклад, вартість аератора з ПВХ для будинку №7 становить 887 гривень, а для будинку №3 – втричі дорожче. 

Наприклад, ТОВ “Будсоюз” заклав у кошторис придбання металевих дверей розмірами 0,9 х 2 метра вартістю 29 000 гривень. А ось два інших підрядника двері з такими розмірами закладають по ціні близько 14 000 гривень, тобто удвічі дешевше.

ТОВ “ТТ 2006” планує встановлювати металопластикові вікна по 9 125 гривень за квадратний метр, що в півтора рази дорожче ринкових цін. У двох інших підрядників ціни на вікна трохи менше, 8000 гривень за квадратний метр.

Геотекстиль 300 г/кв.м. для будинків №3 та №6 купуватимуть за вдвічі завищеними  цінами – по 117 та 120 гривень за квадратний метр. У харківських магазинах ціна 40-60 гривень за квадратний метр.

Щодо придбання ПВХ мембрани 1,5, то ХАЦ зазначав, що в будівельних магазинах ціна одного квадратного метра становить 300-500 гривень. У підрядників ціна пішла на рекорд: 1100 – 1352 гривні за квадратний метр. Це втричі дорожче від ринкових цін.

А ось ціна на перила з нержавіючої сталі у підрядників відрізняються уп’ятеро. Якщо ТОВ “Будсоюз” прописав ціну в 3670 гривень за погонний метр, то у ТОВ “ТТ2006” ціна становить 18 871 гривня за погонний метр.

Скріншот з кошторису підрядника ТОВ “ТТ2006”

Також у ТОВ “ТТ 2006” збираються вдвічі дорожче купувати суміш ЦПС – 12,5 гривень за кілограм. У будівельних магазинах ціна становить близько 5 гривень за кілограм.

Для порівняння у ТОВ “Атлант Буд Партнер” для ремонту сусіднього будинку купує суміш ЦПС по 6,15 гривень за кілограм.

У ТОВ “Будсоюз” вдвічі завищення від цін виробника: вартість суміші МВ для приклеювання плит з мінеральної вати. Підрядник поставив ціну 35 гривень за кілограм.

У півтора рази у “Будсоюзу” в порівнянні з іншими двома підрядниками збільшена ціна на утеплювач 150 мм – по 1153 гривні за квадратний метр.

У цілому в кошторисах всіх трьох підрядників десятки позицій викликають питання щодо ціни.

Нагадаємо, ХАЦ публікував детальну аналітику про фірми-підрядники, що займаються відбудовою у Харківській області. 

#ХАЦ_Контроль