Після публікації ХАЦ угоду про ремонт школи поряд із кордоном обіцяють не підписувати

Проведення тендеру на капітальний ремонт укриттів у Писарівській гімназії неподалік кордону рф пообіцяли відтермінувати. Про це стало відомо з повідомлення пресслужби ХОВА.

Раніше ХАЦ писав, що відділ освіти, молоді та спорту Золочівської селищної ради оголосив торги на ремонт будівлі Писарівської гімназії очікуваною вартістю 16,13 мільйонів гривень.

Є питання в актуальності проведення подібного ремонту, адже Писарівка знаходиться на відстані 13 кілометрів від українсько-російського кордону, а в сусідніх селах через імовірну небезпеку почали примусову евакуацію сімей із дітьми.

Наприкінці минулого тижня ід час засідання комісії “Прозорість та підзвітність” у ХОВА обговорили доцільність капітального ремонту укриттів у Писарівській гімназії, яка є опорним закладом для кількох населених пунктів,.

“Безпекова ситуація на прикордонні не дозволяє організувати в громаді навчальний процес у змішаному режимі. Тож тендер з відновлення укриття в Писарівському ліцеї буде відтерміновано”, – зазначив начальник Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко.

На даний момент тендер не скасований. Переможцем торгів стало ТОВ “ТТ 2006”. Варто зазначити, що у кошторисі вартість будівельних матеріалів завищена в рази, зокрема ціна асфальтової суміші є найвищою в Україні.

Як повідомили ХАЦ у Золочівській селищній військовій адміністрації у відповіді на інформаційний запит, зараз передумовою готовності закладу освіти є наявність укриття. Навчальний процес може бути за умови нормального стану укриття, тому треба думати, як підготувати та облаштувати укриття, щоб можна було здійснювати очне та змішане навчання.

“Проектно-кошторисна документація на ремонт укриття в Писарівській громаді виготовлена у листопаді 2023 року”, – зазначили у Золочівській селищній військовій адміністрації.

У 2023-2024 навчальному році у гімназії навчався 71 учень, але через оптимізацію мережі закладів освіти громади до неї планують доєднати школярів Ряснянської філії Золочівського ліцею №3 (42 учні), а також Сковородинівського ліцею (95 учнів).

В адміністрації зазначають, що на щастя, це один з небагатьох закладів освіти в громаді, який не зазнав суттєвих руйнувань від обстрілів з боку держави-агресора.

“У перспективі, в умовах офлайн-навчання, планується створення єдиного освітнього простору сіл Рясне, Цапівка, Писарівка, Сковоридинівка, Гуринівка та Велика Рогозянка”, – підкреслили в адміністрації.

7 червня на засіданні робочої групи “Прозорість та підзвітність” у ХОВА, було прийнято рішення про відтермінування реалізації проєкту до покращення безпекової ситуації у громаді.

#ХАЦ_Контроль