Новий фейк російської пропаганди: “У Харкові замінували могили ветеранів ВОВ”

Російська пропаганда в соціальних мережах поширює фейковий меседж, що нібито у Харкові напередодні замінували могили ветеранів Другої Світової війни.

Такі повідомлення з’явилися на другорядних пропагандистських сайтах та у соціальних мережах, починаючи з 7 травня.

У повідомленні зазвичай написано: “У Харкові на одному з цвинтарів нацисти замінували могили ветеранів ВВВ, щоби люди не змогли зайти 9 травня на поминки своїх рідних. Розтяжки встановлені на вулицях і прямо в огорожах на території могил”.

До повідомлення додаються зазвичай кілька фото гранат, які прив’язані до огорожі.

Однак, ХАЦ перевірив, що ці самі фото в мережі з’явилися раніше, ніж почали поширювати пропагандистське повідомлення.

Ще 6 травня ці фото з’явилися на місцевому виданні “Редпост”. Мова йшла про те, що українські військові знаходять такі “подарунки” на звільнених територіях поблизу Харкова.

“Ось такі фото надіслали бійці ЗСУ з-під Харкова. Попросили оприлюднити фотографії та надати цьому випадку максимального розголосу, бо це тероризм у чистому вигляді! Вбивати на цвинтарі тих, хто прийшов або прийде відвідати померлих родичів, – це навіть не дно. Це за межами розуміння”, – було вказано в оригінальному повідомленні.

Нагадаємо, що це одна з тактик російської пропаганди, коли вони беруть оригінальне фото, але додають до нього вигаданий меседж і поширюють.