Новий харківський трамвай купили вдвічі дорожче, ніж такий самий у Запоріжжі

 width=

Комунальне підприємство “Салтівське трамвайне депо” 20 лютого 2017 року уклало угоду з ТОВ «Технології Електротранспорту» щодо поставки 5 кузовів трамвайного вагону на 41,99 млн.грн. Про це повідомляється в електронній системі «ProZorro».

Якщо, порахувати то 1 кузов трамвайного вагону з частково низьким рівнем підлоги та електронною транзисторно-імпульсною системою управління коштував Харкову 8,4 мільйона гривень.

В березні 2017 року Запорізьке комунальне підприємство міського електротранспорту “Запоріжелектротранс” придбало у ТОВ «Політехносервіс» 4 кузови трамвайного вагону з частково низьким рівнем підлоги та електронною транзисторно-імпульсною системою управління за 17,38 млн.грн. 

Один кузов Запоріжжю обійшовся в 4,34 мільйона гривень. Тобто, майже вдвічі дешевше, ніж Харкову.

Власником ТОВ «Політехносервіс» є громадянини Чехії – Милослав Черни, а керівником – Микола Кугут, який балотувався в 2015 році до Української міської ради Київської області від партії «УКРОП».

Після закупівлі кузовів, перші трамваї вийдуть на маршрути в найближчі 3-4 місяці.

У 2016 році «Політехносервіс», що має виробничі потужності в Калуші, постачав трамвайні кузова в Одесу за ціною 3,79 млн.грн. за 1 кузов.

Технічно такий корпус є глибокою модернізацією трамвайного вагона моделі «Татра-Т3», який подовжують на одну віконну секцію, а в середній частині роблять низькопідлогову вставку.

До речі, в харківському тендері брало участь одеське ТОВ “Татра-Юг”, яке під час закупівель скаржилось до АМКУ з приводу того, що в ДКТ, яке прописало КП «Салтівське трамвайне депо», був пункт, який передбачає поставку 5 кузовів трамвайних вагонів протягом 5 днів з дати укладання договору та протягом 5 днів за заявками замовника торгів. Враховуючи властивості товару, реальні строки його виробництва, ТОВ «Татра-Юг» вважало, що це дискримінаційні умови.

Нагадаємо про вже «обкатану» для Харкова «трамвайну схему». КП «Жовтневе трамвайне депо» уклало декілька угод на десятки мільйонів гривень з ТОВ «Технології Електротранспорту» щодо капітального ремонту трамваїв. 

Ремонт по факту виконується КП «Салтівське трамвайне депо», а в ТОВ «Технології Електротранспорту» перераховуються лише кошти, але у «приватників» немає необхідної кількості працівників та техніки для виконання цього підряду. За цими фактами Слідче Управління ГУНП в Харківській області розслідує кримінальне провадження.


Також правоохоронці підозрюють службових осіб ТОВ «Технології Електротранспорту» в тому,що замість ремонту, «прокладка»
купувала списані чеські вагони.