ХАРКОВІ ТРАМВАЙНІ ДЕПО ЗАДОРОГО КУПИТЬ ЗАПЧАСТИНИ ПО НЕПРОЗОРІЙ СХЕМІ

 width=

Харківські трамвайні депо 17 лютого уклали дві угоди з ФОП Авер’янов Павло Павлович щодо придбання запчастин загальною вартістю 294,25 тис. грн.

Про це стало відомо зі звітів про укладання договору, які розміщені на порталі системи електронних закупівель «Прозорро».

Зокрема, КП «Салтівське трамвайне депо» уклало угоду з Авер’яновим щодо постачання 30-ти карданних валов на суму 160,5 тис. грн. Тобто по 5350 грн. за одиницю.

Крім того, КП «Жовтневе трамвайне депо» за тією ж ціною придбало 25 карданних валов.

Варто відзначити, що депо замовили запчастини без проведення аукціону по допороговій процедурі.

Для порівняння у Запоріжжі в грудні також купували карданнні вали для трамваїв, але провели аукціон. В результаті тендеру вартість одного валу склала 3440 грн – на 35 відсотків дешевше, ніж зараз купують у Харкові.

Ось результат закупівлі, якщо вона проходить прозоро.

Варто відзначити, що Павло Авер’янов є також засновником ТОВ «Технології Електротранспорту», яке отримує підряди на капітальний ремонт трамваїв у Харкові, але не виконує їх сама, а віддає КП «Салтівське трамвайне депо» як субпідряднику.

Нагадаємо, що харківські правоохоронці підозрюють службових осіб КП «Жовтневе трамвайне депо» та ТОВ «Технології електротранспорту» у зловживанні службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди під час проведення капітального ремонту трамвайних вагонів.

Так, за даними правоохоронців, службові особи КП з метою одержання неправомірної вигоди при здійсненні у квітні 2016 року державних закупівель щодо капітального ремонту трамвайних вагонів, визначили переможцем торгів ТОВ «Технології електротранспорту».

Слідчі вказують, що підрядник не мав необхідної кількості працівників відповідної кваліфікації та досвіду проведення аналогічних робіт. Сума тендеру склала 67 млн. грн.

В подальшому, за даними слідчих, службові особи ПП «НП Трейдінг», ТОВ «АМК Сервіс», ТОВ «ТПК Промдизель» замість запчастин поставляли на адресу ТОВ «Технології електротранспорту» бувші у використанні, списані трамвайні вагони, що були придбані у Чеській Республіці у компанії «MVO Invest s.r.o. Фактично капітальний ремонт трамвайних вагонів не проводився, тим самим спричинивши збитки державі у великих розмірах в особі КП «Жовтневе трамвайне депо».