“НАТО готує до підриву дамбу під Харковом” — маніпуляція російської пропаганди

Останнім тижнем російські пропагандисти активно стали “вкидати” в український інформаційний простір страшилку про те, що начебто Україна збирається підірвати дамбу у селищі Липці. І тоді буцімто Трав’янське водосховище затопить не тільки північ Харківської області, а й деякі райони Харкова, такі як Північна Салтівка. Чутки зайшли настільки далеко, що їх почали обговорювати мешканці Харкова у громадському транспорті.

Ворог наголошує, що підрив дамби Україна нібито готує за участі саперів НАТО. І тут вже варто зрозуміти, що це типовий “вкид”, бо військ НАТО в Україні немає, це неодноразово офіційно оголошували представники Альянсу.

Варто згадати, що подібні “вкиди” ворог робив неодноразово за декілька тижнів-місяців до того, як росіяни підірвали дамбу на Каховській ГЕС.

Тому не виключено, що загроза для дамби в Липцях існує, але не з боку України, а від держави-агресора, враховуючи цю дезінформаційну кампанію.

За словами місцевих, у Липцях все спокійно, ніяких саперів НАТО у селі немає і ніколи не було, а про імовірний підрив вони чують уперше.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.