Ізюмську міськраду за 130 мільйонів відбудує фірма з оточення екснардепа Анатолія Денисенка: ціни завищені вдвічі


Департамент капітального будівництва Харківської ОВА уклав угоду на відновлення будівлі Ізюмської міської ради з очікуваною вартістю 130 млн грн. Про це стало відомо з сайту “Prozorro”.

Мова йде про капітальний ремонт будівлі, яка постраждала внаслідок збройної агресії російської федерації. Як повідомив в інтерв’ю “Гвара медіа” заступник міського голови Ізюму Володимир Мацокін, зараз чиновники вимушені працювати в альтернативних приміщеннях.

“Використовуємо пристосовані приміщення. Десь ми можемо ущільнитись, наприклад, з управлінням культури. А от в управління соціального захисту щодня приходять сотні людей, і всі вони працюють у пристосованих приміщеннях. Єдине місце, де можна провести зібрання, – це кабінет начальника військової адміністрації”, – розповів Мацокін.

У будівлі повністю відсутні вікна, внутрішні приміщення також мають значні пошкодження. Відновити міську раду планують до кінця 2024 року.

На торги прийшли дві фірми: ТОВ “Дрогон Еко” та ПП “Будівельна компанія “Промтекс”. Компанії фактично не торгувались, друга перемогла. На тендері у 130 млн грн економія склала менше мільйона .

Тож трохи цін із відомості ресурсів, яку подав підрядник до тендерної документації. Наприклад, дверні блоки з металопластику планують встановлювати по 11 850 гривень за квадратний метр. Нещодавно ХАЦ робив аналітику щодо цін на дверні та віконні блоки з металопластику та зазначав, що ринковою є ціна по 8000 гривень за квадратний метр для дверного блоку. 

На 11 млн гривень планують замовити вітражі – це комплект зі склопакетами та алюмінієвим кріпленнями, вартість одного квадратного метра вітражу – 24 тис. грн. Ще майже півтора мільйона гривень витратять на ворота.

Можна відмітити і завищені ціни на будівельні суміші Ceresit. Так, підрядник планує купувати суміш CR66 по 151 грн за кг, а на сайті виробника така суміш коштує 86,5 гривень, що майже вдвічі дешевше. Така сама ситуація з придбанням шпаклівки CT29: за кілограм планують заплатити 30 гривень, хоча на сайті виробника зазначено 14 гривень за кілограм. На майже мільйон гривень купують самовирівнювальну суміш CN69. При ціні на сайті виробника 15,2 гривні за кілограм підрядник планує купувати по 26,7 гривень за кілограм. 

Ще один приклад: акриловий душовий піддон будуть купувати за 18 000 гривень, хоча в “Епіцентрі” піддон, що підходить за програмою Є-відновлення, коштує від 4500 гривень. Щодо ціни керамічної плитки, яку планують класти в міськраді, то вона стартує від 900 гривень за квадратний метр. Підрядник планує витратити мільйон гривень на керамічну плитку по ціні 1127 гривень за кв.м.

Будуть встановлювати і різні кондиціонери. Так, за зовнішній блок мультиспліт-системи GWHD (36) NK6LO заплатять 139 тис. грн., хоча в магазинах такі блоки коштують на 50 тисяч дешевше.

Куди ж сучасні кошторисі без лавок? В Ізюмську міську раду планують придбати 19 лофтових паркових лавок по 19 400 гривень кожна.

Також у тендері передбачена закупівля 19 раковин Volle Barco по 7000 гривень за кожну. Але в торгівельних центрах такі самі раковини за розмірами коштують 4100 гривень.

На 6,7 млн грн купують фіброплит по 3741 гривень за квадратний метр. Яку саме фіброплиту будуть купувати, підрядник не конкретизує. Зазначимо, що ціни на фіброплити стартують від 400 гривень за квадрат і в основному до 3000 гривень. Тож 3741 грн за квадратний метр – це також завищені ціни.


Монтаж нової системи для голосування депутатів міської ради коштуватиме 1,55 млн грн. Також при проєктуванні були враховані потреби маломобільних груп населення: у будівлі планують встановити підйомники на загальну суму майже 5 млн грн.

Вартість одного твердопаливного котла Industrial T95 підрядник вказав у сумі 382 тис. грн, але на сайті виробника такий котел коштує 142,4 тис. грн.

Директором ПП “Будівельна фірма “Промтекс” є Олександр Бритвін, засновником Станіслав Бровін.

ПП “Будівельна фірма “Промтекс” входила до Консорціуму “Білдінг Груп” разом із ТОВ “Спецбудмонтаж-Україна” Анатолія Денисенка, ТОВ “Індастріал Білдінг Груп” та ТОВ “Інкам-Білдінг” Станіслава Кієвця.

Для ремонту Ізюмської міськради також будуть залучати ТОВ “Індастріал Білдінг Груп” Владислава Кутового. Раніше серед засновників цієї фірми були структури, які прямо належали Анатолію Денисенку.

Директором Департаменту капбудівництва Харківської ОВА є Євгенія Іванська, заступником голови ОВА, який курирує будівництво, є Михайло Харнам.

#ХАЦ_Контроль