Суд не обрав жодного запобіжного заходу голові Малоданилівської селищної ради, якого вдруге за три місяці підозрюють у заволодінні бюджетними коштами

Прокуратура повідомила про підозру голові однієї з селищних рад Харківської області за фактом заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Про це стало відомо з релізу облпрокуратри від 17 лютого.

Фото – Харківська обласна прокуратура

Як вдалось встановити Харківському антикорупційному центру мова йде про голову Малоданилівської селищної ради Гололобова Олександра Олександровича.

Фото – Малоданилівська селищна рада

Це вже друга підозра, яку повідомили Гололобову за останні три місяці. 14 грудня 2022 року прокуратура опубліковала реліз, в якому йшла мова про підозру Гололобову щодо зловживання при ремонті КЗ “Черкаськолозівський ліцей”, який виконувало ТОВ “Скі Груп”. Тоді йому інкримінували скоєння злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Під час обшуків за місцем мешкання Гололобова вилучено близько 400 тисяч доларів. 

Фото – Харківська обласна прокуратура
Фото – Харківська обласна прокуратура

Зараз підозра за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України) та за фактом службового підроблення, вчиненого організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

Окрім цих двох підозр, Гололобов і раніше потрапляв у фокус уваги правоохоронців. Так, на початку 2021 року, “Вечірній Харків” зі своїх джерел у правоохоронних органах повідомив, що слідчі викрили голову Малоданилівської ОТГ Олександра Гололобова у розкраданні коштів на капітальному ремонті будівель. Тоді під час обшуку у його будинку виявили 1,6 млн. грн. та понад 200 тис. дол. США. Їх селищний голова зберігав у пакеті.

Фото – “Вечірній Харків”

В релізі прокуратури від 17 лютого 2023 року мова вже йде про організовану групу, в яку за даними слідства увійшли двоє чоловіків, які займаються будівельним бізнесом, під керуванням Олександра Гололобова

За даними слідства, їх план полягав у заволодінні бюджетними коштами під час капітального ремонту нежитлової будівлі у Харківському районі. З 2018 по 2019 рік члени організованої групи вносили до офіційних документів недостовірні відомості про роботи, які фактично не виконувались. У результаті, в релізі прокуратури вказано, що державі завдано матеріальну шкоду на суму майже 600 тис. грн.

Аналізуючи систему публічних закупівель “ProZorro”, скоріше за все мова йде про капітальний ремонт нежитлової будівлі в с. Черкаська Лозова (за адресою вул. 1 Травня, 1) Малоданилівської селищної ради. Протягом 2018-2019 років Малоданилівська селищна рада уклала два договори з ТОВ “Скі Груп” на загальну суму 6,95 млн. грн.

Що стосується підозри, яку оголосили Гололобову в грудні 2022 року, то там мова йшла про зловживання при ремонті КЗ “Черкаськолозівський ліцей”, який виконувало теж ТОВ “Скі Груп”. В 2020 році з цим підприємством Малоданилівська селищна рада уклала два договори на загальну суму 5,7 млн. грн. За даними слідства, Гололобов вступив у злочинну змову з директором ТОВ “Скі Груп”. Він погодився підписувати акти приймання робіт без їх фактичного повного виконання.

Договір був укладений у червні 2020 року, після чого, Гололобов в період з серпня по жовтень 2020 року, за даними слідства, підписав чотири акти, не здійснивши контроль та технічний нагляд за якістю, обсягами та вартістю ремонту об`єкта.

За цими документами ТОв “Скі Груп” отримало з Держказначейства понад 4 млн грн, з яких більше 100 тис. грн, за даними слідства, були перераховані за фактично невиконані роботи.

За даними порталу “YouControl”, директором ТОВ “Скі Груп” з 25 червня 2019 року є Анатолій Станіславович Харченко. До цього, з лютого 2018 року керівником був Сергій Потапов. Власницею фірми з вересня 2019 року є Тетяна Мкртичян. До цього власником був той же Сергій Потапов.

Прокуратура в грудні 2022 року просила застосувати до Гололобова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 (шістдесят) днів та відсторонити його від посади. Однак суд відпустив його під особисте зобов’язання до 13 лютого 2023 року та не став відстороняти від посади. Також і директору ТОВ “Скі Груп” обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Апеляція від 7 лютого також залишила запобіжний захід для Гололобова у вигляді особистого зобов’язання.

А 13 лютого 2023 року Київський райсуд міста Харкова відхилив клопотання прокуратури навіть про продовження на місяць, до 13 березня, запобіжного заходу для Гололобова та директора ТОВ “Скі Груп” у вигляді особистого зобов’язання. Прокуратура вже не просила відправити Гололобова під варту на 60 днів, лише – особисте зобов’язання на один місяць, але й це суд не задовольнив. Станом на зараз жодних запобіжних заходів до Гололобова та директора ТОВ “Скі Груп” не обрано.

Як повідомляє “dumka.media”, також в грудні 2022 року Гололобов почав вести Фейсбук українською мовою, через отримання листа від уповноваженого з питань державної мови Тараса Креміня, в якому надано роз’яснення, що сторінка в Фейсбук – офіційне джерело, де публікації повинні бути державною мовою.

“У разі невиконання – до мене будуть застосовані репресії. Українську мову люблю, поважаю закони України, тому публікації на цій сторінці будуть на українській мові. Дякую Тарасу Креміню за роз’яснення”, – написав Гололобов.

Фото – Фейсбук-сторінка Олександра Гололобова

Харківський антикорупційний центр ще в серпні 2019 року повідомляв про те, що Малоданилівська селищна рада уклала договір щодо придбання гелієвих кульок загальною вартістю 130 тис. грн. Мова ййшла про 5384 штук гелієвих кульок вартістю понад 24 грн. за кожну. Через декілька днів після публікації ХАЦ, договір зменшили до 50 тис. грн., кількість кульок зменшили, а вартість стала – менше 14 гривень за одну кульку. Ось так було зекономлено 80 тис. грн.

Гололобов був обраний на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року від партії “Слуга народу”. Взагалі він є селищним головою в Малій Данилівці з 2015 року. Раніше балотувався від партії “БПП-Солідарність”.

На порталі “Work.ua”, є резюме Гололобова від березня 2010 року на вакансію товароведа.

Малоданилівська ОТГ – це об’єднання двох громад – селище Мала Данилівка і село Черкаська Лозова. Мала Данилівка розташована на півночі від Харкова, на лівому березі річки Лопань в місці впадання в неї річки Лозовенька, яка ділить селище на дві частини. Черкаська Лозова, у свою чергу, розташована на північному сході від Малої Данилівки. На відстані біля кілометру від обох населених пунктів проходить Харківська окружна дорога.