Колишній британський адвокат поширює фейк про оточення Сил оборони під Вовчанськом

Російська пропаганда продовжує масовано створювати фейки про ситуацію у Харківській області, зокрема у Вовчанську. Коли у росіян є суттєві проблеми на полі бою, вони активно залучають іноземних “агентів впливу” для поширення тез про “перемоги” на міжнародну авдиторію.

Про нібито оточення українських військ під Вовчанськом написав у своєму блозі британський аналітик Александр Меркуріс. За словами Меркуріса, українським Силам оборони начебто немає куди відступати. Крім того, британець заявив, що російські війська у Вовчанську контролюють небо і переважну частину доріг у місті.

 “Українські війська фактично у пастці, а російські, схоже, повністю контролюють ситуацію”, – підкреслив Меркуріс.

Варто зазначити, що за останній тиждень російські окупанти не мали суттєвих успіхів в районі Вовчанська. Більше того, подекуди ЗСУ контратакували та відбили частину захоплених окупантами позицій у центрі міста. 

Тепер щодо автора посту. У соціальних мережах та кремлівських медіа Алєксандра Меркуріса представляють то як грецького політолога, то як британського експерта з міжнародного права. Меркуріс досить своєрідний експерт: він – колишній британський адвокат, з ганьбою позбавлений статусу за брехню клієнту і хибне звинувачення одного з високопосадовців у викраденні людини та шантажі. Зараз він, як бачимо, перекваліфікувався на військового експерта.  

Його також представляють як головного редактора медіа The Duran. Ресурс Media Bias/Fact Check, яким користуються незалежні фактчекери мережі IFCN, оцінює видання The Duran як  сумнівне, політично упереджене на користь правих екстремістів. Також це видання поширює російську пропаганду, дезінформацію, конспірологічні теорії та займається плагіатом. Окрім того, у 2023 році Меркуріс відвідав ефір російського пропагандиста Соловйова та регулярно поширює тези роспропаганди, був гостем ефірів Russia Today та писав для Sputnik International. 

Так, Меркуріс розповідав російським виданням, що нібито окупанти влучили у секретну базу іноземних найманців в Одесі.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.