Коаліція “Україна. 5 ранку” отримала премію “Відкрите суспільство” Центрально-Європейського університету

31 церемонія вручення премії “Відкрите суспільство” від Центрально-Європейського університету відбулася 25 червня 2022 року у Відні. Нагороду Open Society Foundations отримали представники Коаліції “Україна. П’ята ранку”.

Фото: Ukraine.5am

Про це йдеться на фейсбук-сторінці коаліції.

Від імені нашої коаліції та 29 організацій-членів я хотіла би подякувати CEU за це визнання нашої роботи. Для нас велика честь отримати премію “Відкрите суспільство“, – сказала Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA, організації-учасниці Коаліції “Україна. П’ята ранку”.

Коаліцію визнали лауреатами 2022 року на знак визнання “мужньої роботи з документування звірств, скоєних під час війни Росії проти України”.

Фото: Ukraine.5am

“Нагороджуючи Коаліцію “Україна 5 ранку” нашою найвищою нагородою, Open Society Foundations схвалює мирне прагнення Коаліції основоположних цінностей відкритого суспільства – глобальної справедливості та прав людини. Цьогорічна премія “Відкрите суспільство” вручається на знак визнання величезної мужності, яку члени коаліції демонструють перед обличчям неймовірних страждань, спричинених російською загарбницькою війною. Зусилля Коаліції мають вирішальне значення для справедливості для України та її народу”, – сказав президент OSF та ректор Шаліні Рандерія.

Нагорода, яка щорічно присуджується особі чи організації за служіння ідеалам відкритого суспільства, вперше була вручена серу Карлу Попперу в 1994 році. Також у різні роки її отримували лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року Світлана Алексієвич, організація “Лікарі без кордонів”, сьомий генеральний секретар ООН Кофі Аннан, президент Чеської Республіки Вацлав Гавел та інші.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Харківський антикорупційний центр, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо маєте інформацію щодо воєнних злочинів, скоєних в Харківському регіоні заповніть будь ласка форму. Наші юристи можуть допомогти задокументувати злочин та відправити інформацію до прокуратури.